Tee annetus

REANIMOBIIL PÄÄSTAB ELUSID

Helista annetustelefonile

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

REANIMOBIIL PÄÄSTAB ELUSID

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

"Iga hetk on oluline": Sügavalt enneaegsete vastsündinute intensiivravi üksuse perepalatid

Selle eest, et emad saaksid vastsündinute ja imikute osakonnas olla oma laste juures ööpäevaringselt, seisis osakonna kauaaegne juhataja dr. Adik Levin juba Tallinna Lastehaigla loomisest alates 1979.a. Sellel ajal oli see võimalus väga haruldane kogu maailmas.

Üheksakümnendate aastate algul tehti vastsündinute ja imikute osakonnas „uks lahti“ isadele, kes saavad oma last igal ajal külastada.

Viimased 10-15 aastat on vastsündinute ravis uus filosoofia – perekeskses ravis kaasatakse meeskonna liikmeteks ka ema ja isa. See annab vastsündinu ravis ja arengus paremad tulemused, lisaks püsiv emotsionaalne side lapsega. Täna on sellesse kaasatud vaid emad, kes tavapalatis saavad oma lapsega koos olla, aga intensiivravipalatis saab last vaid vaatamas käia, kuid seal puudub privaatsus ja võimalus isa kohalolekuks ema-lapse juures.

Toetusfond võttis intensiivravi üksuse perepalatite loomise ja sisustamise selle aasta suurprojektiks. Eriline on nende palatite puhul see, et neis on olemas kõik tingimused selleks, et ema ja isa saaksid oma lapsega kogu beebi kasvamise-kosumise aja koos olla. Vastsündinute ja imikute osakonda  tuleb aastas 400-500 vastsündinut, kellest pooled on enneaegsed ja neist omakorda pooled sügavalt enneaegsed lapsed – just neile ongi mõeldud intensiivraviüksusesse rajatavad kuus perepalatit. Igas palatis (à 20-22 m2) on voodikoht lapsele koos vajaliku aparatuuriga (kuvöös, hingamisaparaat,  toitmisperfuusorid), ema voodi ja lisavoodi isale ööbimiseks, imetamistool, vaheseina võimalus, duširuum ja WC.

Tsentraalmonitooring (monitor palatis ja õepostis ning pult õe taskus) tagab vastsündinu ööpäevaringse jälgimise meditsiinipersonali poolt.

Projekti kogumaksumus on ca 450 000 eurot.