Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Reanimobiil päästab elusid

Toetusfondi 2019. aasta suurprojektiks on uue lastereanimobiili soetamine Tallinna Lastehaiglale.

Esimene lastereanimobiil kingiti Tallinna Lastehaiglale aastal 1992. Alates sellest ajast on kõik lastereanimobiilid soetatud heade toetajate abiga. Me oleme väga tänulikud kõikidele annetajatele!

Reanimobiil ei ole lihtsalt kiirabi, vaid see on intensiivravi algus. Lastereanimobiil on spetsiaalselt kohandatud selleks, et oleks võimalik transportida ja ravida nii enneaegselt sündinud väga väikeseid vastsündinuid kui ka kuni 16-aastaseid noorukeid. Ohutuks transpordiks peab selle auto varustus olema kohandatud lastele sobilikuks ning tagama samaväärsed võimalused, nagu on intensiivraviosakonnas, mis tähendab suure hulga lisavarustuse olemasolu.

Lastereanimobiilis peab olema valmisolek praktiliselt kogu III astme intensiivravi mahu tagamiseks – varustus peab sisaldama kõike vajalikku juhitavale hingamisele viimiseks (intubatsiooni- ja ventilatsioonivahendid) s.h. kardiotoonilise ja vasoaktiivse ravi võimalus; inhalatsioonina ravimite manustamise võimalus, valmisolek tsentraalveeni ja arteri kanüleerimiseks, täismahulise monitooringu võimalus, s.h. otsese arteriaalse vererõhu jälgimine, infusioonravi, aspiratsiooni võimalus ning inhalatsioonina ravimite manustamise võimalus.

Viimasel 5 aastal tehti Tallinna Lastehaigla lastereanimobiiliteenistusele 1250 väljakutset üliraskes seisundis patsientide juurde. Lisaks neile toimub vajadusel vastsündinute transport Tallinna sünnitusmajadest ning teistest Eesti haiglate sünnitusosakondadest Tallinna Lastehaigla vastsündinute osakonda.

Kui on tegemist laste kriitiliste olukordadega, kutsutakse lastereanimobiilibrigaad appi tavakiirabile. Ülejäänud sõitudest põhiosa moodustavad narkoosiga seotud uuringute transpordid – lastereanimobiilibrigaad teeb lastele ka plaanilised narkoosid, mis on vajalikud näiteks magnetresonants-tomograafia või kompuutertomograafia läbiviimiseks.

Reanimobiili maksumus koos kõigi vajalike seadmetega on orienteeruvalt 200 000 eurot.