Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Lastearst kuuleb

„Lastearst kuuleb“ on tasuline lastearsti nõuandetelefon, millele saate helistada numbril 1599 kas laua- või mobiiltelefonilt.


Nõuandetelefon töötab ööpäevaringselt igal nädalapäeval (k.a riigipühad ja nädalavahetused). Nõustamine toimub anonüümselt. Kõneminuti hind on 1 euro, millele lisandub teie telefonioperaatori poolne kõneminuti tasu. Täpsem kõnehinna info teie telefonioperaatorilt.


Alates 01.08.2022 osutab nõuandetelefoni teenust Osaühing Perearsti Nõuandeliin, mis kuulub Confido Healthcare Group OÜ gruppi. Osaühing Perearsti Nõuandeliin omab tervishoiuteenuse osutamise tegevusluba L05026.

Nõuandetelefonil annavad nõu pikaajalise ning mitmekülgse kogemusega tervishoiutöötajad - nii arstid kui ka õed, kellest mitmed töötavad muuhulgas perearstikeskustes, kiirabis, erakorralise meditsiini osakonnas ja erinevates haiglates üle Eesti.

Nõuandetelefoni nõustaja ei saa panna diagnoosi, vaid anda nõu, kuidas ühel või teisel juhul tegutseda. Lapsevanem ei tea sageli, kuidas koduste ravivõtetega alandada lapse palavikku ja toimida kõrvavalu, kõhulahtisuse ning oksendamise korral. Tihti küsitakse nõu vastsündinu või imiku hoolduse ja toitmise jms kohta, samuti vaktsineerimiste, õnnetusjuhtumite (kukkumised, põletused), raseda ning imetava ema probleemide kohta. Siinkohal soovime südamele panna, et esmane nõuanne on lapsevanemale kindlasti oluline, kuid edasine arstipoolne läbivaatus/jälgimine on hädavajalik.


Helistamine

Nõuandetelefon on abiks, kui:

 ·         te soovite teada, kas teie lapse tervisemurega tuleb kindlasti pöörduda erakorralise meditsiini osakonda, perearsti poole või saab olukorra lahendada koduste vahenditega;

·         terviseprobleem tekib väljaspool teie perearsti tööaega, puhkepäevadel või riiklikel pühadel;

·         te ei viibi oma kodukohas ega saa oma lapse perearsti poole pöörduda;

·         te soovite informatsiooni Eesti tervishoiusüsteemi korralduse kohta (kuidas elukoha muutumisel perearsti vahetada, millise eriarsti juurde pöörduda jm).

 

NB! Enne helistamist:

·         kraadige abivajajat, et nõustajal oleks lihtsam teile nõu anda (eriti oluline väikelaste puhul;

·         kui laps tarvitab ravimeid, siis olge vajadusel valmis andma nõustajale selle kohta infot;

·         hoidke paber ja pliiats käepärast, et saaksite vajadusel kirja panna koduse ravi juhised;

·         hoidke võimalusel käeulatuses enda ja lapse ID-kaart või pass.


Teenuse täpsema sisu ja üldtingimustega saate tutvuda SIIT.


Kontaktinfo

Perearsti Nõuandeliin OÜ

Registrikood 11053086
Veerenni 51, Tallinn 10138
Tagasisidet saate anda:
Kirjutades e-posti aadressile info(at)1599.ee või helistades telefonile +372 699 9691