Tee annetus

Halva une nägu

Unehäired võivad rikkuda lapse elu.
Kingi head und ja toeta Eesti esimese
laste unekeskuse loomist.

Tee püsiannetus

Projekt "Liigu nutikalt!"

Ülekaalulisus suurendab paljude haiguste riski, tuues kaasa mitmeid psühholoogilisi probleeme. Erinevad uuringud on näidanud, et ülekaalulisuse mõju vaimsele tervisele võib avalduda ligikaudu pooltel lastest, mis väljendub depressioonis, madalas enesehinnangus, koolikiusamises, viletsas kehakujutluses ja sotsiaalses isolatsioonis.


Tallinna Lastehaigla Toetusfond on alates 2011. aastast organiseerinud suvelaagreid ülekaalulistele lastele, lisaks toimuvad kaks korda nädalas treeningud lastehaiglas.

Grupis osalevad 7-14 aastaseid lapsed, kellele tekitab probleeme nende liigne kehakaal ning kes soovivad parema tervise nimel oma toitumis- ja liikumisharjumusi muuta. Projekti eesmärgiks on keskenduda ülekaaluliste laste aktiivsele liikumisele ja õigele toitumisele, saada lapse kehakaal kontrolli alla ning saavutada pikemas perspektiivis kaalulangus.

Projektist saab osa võtta 20 last, keda nõustavad ja juhendavad Tallinna Lastehaigla arstid ning füsioterapeudid. Igale lapsele koostatakse individuaalne tegevuskava, kus arvestatakse lapse eripärasid ning pannakse paika koormused vastavalt lapse vajadustele ja võimetele. Senine kogemus näitab, et kõigi laste kehakaal aasta jooksul langeb ning tervislikud näitajad paranevad.

Ootame väga toetust, et aidata ülekaalulistel lastel saavutada positiivseid muutusi!

Loe lähemalt siit


P.S. Lisainfo soovi korral võta ühendust Toetusfondiga: toetusfond@lastehaigla.ee või 6977131