Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Ülekaaluliste laste terviselaager mõjub hästi nii kehale kui vaimule

Ülekaaluliste laste traditsiooniline 10-päevane terviselaager, mida korraldab Tallinna Lastehaigla Toetusfond, toimus tänavu juuni keskpaigas taas Kuivoja Puhkekeskuses. Laagris osales 20 last vanuses 8-15. Laagri tegevusi juhendavad Tallinna Lastehaigla füsioterapeudid. Laagri eesmärgiks on aidata ülekaalulistel lastel järgida tervislikke eluviise, et saavutada kaalulangus ning positiivne ellusuhtumine. 

Laste laagripäevad olid sisustatud võimalikult erinevate aktiivsete tegevustega – ujumine, jalgsimatkad, jalgrattamatkad, räätsamatk, orienteerumine, pallimängud,  tantsimine, üldkehaline treening, et tekitada huvi erinevate kehaliste liikumisviiside vastu. Toimusid ka vestlusringid, loengud tervislikust toitumisest, mängud, õpitoad, mis motiveerivad lapsi oma eluviisi muutma ning seda püsivalt hoidma. 

Laagrikeskkonnas on lastele võimalik selgelt ja praktiliselt näidata, milline on tervislik eluviis ja milliseid muutusi on võimalik läbi selle saavutada. Laste toitumine oli laagris regulaarne ja tervislik – laagrimenüü koostas Tallinna Lastehaigla dieediõde ning laagri territooriumil ei ole puhvetit või poodi, kust endale ebatervislikke näkse, liigse magusa ja rasvasisaldusega nö tühje kaloreid sisaldavad toite osta. 

Igapäevaselt toimus laagris hommikuti laste kaalumine, õhtuti registreeriti päeva jooksul tehtud sammude arv, keskmine sammude arv päevas oli 20 000. Laagri jooksul paranesid laste kehaliste testide tulemused, lapsed tulid pakutud aktiivsete tegevustega paremini kaasa ning algatasid ise sportlikke tegevusi. 10 päevaga langes kõigil lastel kehakaal – keskmine kaalulangus lapse kohta oli 3,85 kg ning vööümbermõõt kahanes keskmiselt 6.9 cm lapse kohta. Kokku langetati 10 päeva jooksul 20 lapse peale 76,7 kg. 

Laagris kaovad ülekaalulistel lastel teiste omasuguste lastega koos tegutsedes psühholoogilised barjäärid, mis neil on tavaliselt normaalkaaluliste eakaaslastega koos olles tekkinud. Normkaalulistest eakaaslastest on nad tihti nõrgemad ja kohmakamad, ei suuda samal tasemel liikumistegevustes osaleda. Laagri mõju laste psühhosotsiaalsele tervisele oli positiivne – enesetunne paranes, hakati julgemalt ja aktiivsemalt suhtlema ning tegutsema.

Lapsevanemate huvi laagri toimumise, lapse laagris osalemise võimaluse vastu oli suur. Nii mõnelgi lapsevanemal tekkis soov oma last järgmise aasta laagrisse kirja panna.