Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

kogume annetusi uue kõnniroboti soetamiseks

̶         Kõnnirobot on kaasaegse taastusravi asendamatu osa.

̶         Kõnniroboti töö katkemine lastehaiglas tähendaks füsioteraapiat vajavatele puuetega lastele suurt kaotust ning mitut sammu tagasi.

̶         Uue kõnniroboti maksumus on ca 700 000 eurot.

̶         Kõnnirobotiga tehakse Tallinna Lastehaiglas aastas ca 850 protseduuri.

 

Kõnnirobot on Tallinna Lastehaiglas olnud kasutusel erinevate haiguste põhjustatud liikumispuuete raviks juba 11 aastat. Kui lastehaigla sai 2011. aasta alguses annetajate toel esimese kõnniroboti, oli Eestis ainult üks sarnane seade ning seegi oli mõeldud patsientidele alates 12. eluaastast. Lastehaiglasse soetatud toona äärmiselt uuenduslik kõnnirobot, mis sobis kasutamiseks lastele alates 4. eluaastast, leidis koheselt väga laia rakendust ning praeguseks on see muutunud asendamatuks taastusravi osaks.

 

Paraku on olemasolev kõnnirobot 11 aasta jooksul, mil see on olnud pidevas intensiivses kasutuses, nii moraalselt kui ka tehniliselt vananenud ning sellele mudelile ei toodeta enam uusi varuosi. Kaasaegse meditsiiniseadmete amortisatsiooniajaks loetakse keskmiselt 5-6 aastat – selle aja on lastehaigla kõnnirobot juba ammu ületanud. Tehnilised probleemid aparaadiga häirivad füsioteraapia läbiviimist. Seetõttu vajab Tallinna Lastehaigla uut kõnnirobotit, et teraapia järjepidevus ei katkeks.

 

Kõnnirobot on kõrgtehnoloogiline seade, mida saab kasutada erinevatest haigustest tingitud liikumispuuete raviks. Lapsed, kes kõnniroboti abil kõndimist õpivad, on peamiselt sünnikahjustusega (tserebraalparalüüs - PCI ) või saanud ajukahjustuse traumade tagajärjel. Ajukahjustusega lastel aitab kõnnirobot säilitada kõnnifunktsiooni. Samuti vajavad kõnnirobotit lapsed, kellel on liikumispuue teiste neuroloogiliste haiguste tõttu ning kes vajavad kõndimise õppimiseks või kõnnimustri taastamiseks toetamist. Nende laste vaimne areng ei pruugi olla kahjustatud.

 

Kõnniroboti ravitoime baseerub kahel komponendil:

̶         Kujundada erinevate alajäsemete halvatussündroomide korral välja kõndimise automatism, mis kujuneb spinaalsete reflekside tasemel.

̶         Kasutada ära aju plastilisus, kujundamaks ajus õige käitumismustri peegeldus, kuna arenevas ajus ei ole seoses motoorikahäirega olemas ettekujutust õige liigutuse sooritamiseks. Aju plastilisuse ärakasutamine annab parima tulemuse just varaealistel lastel.

 

Kõnniroboti kaks peamist raviefekti:

̶         Kõnniroboti programmeerimine võimaldab liigutuse suurt täpsust, mida ei ole võimalik saavutada inimtegevusega.

̶         Liigutuste suurt korduste arvu, mis on eelduseks tulemuslikule õppimisele ja ka vastavate reflekside (automatismi) kujundamisele, mida on tavalise inimtööga võimatu saavutada.

 

Kõnniroboti töö on programmeeritav iga patsiendi individuaalsete vajaduste järgi. Selle liikuv elektrooniline kõnniortoos suunab patsiendi jalgu trenažööril, võimaldades kohandada kõnnimustri ja juhtimistegevuse vastavalt iga patsiendi erivajadustele.

Ühe lapse jaoks kestab kõnniroboti sessioon 20-45 minutit, ravikuuri kestus on keskmiselt 4 kuni 12 nädalat ning ravil käib laps tavaliselt 2-5 korda nädalas. Kõnnirobot saab 45-minutilise treeningu vältel vajalikku liigutust läbi viia sadu kordi. Tavalise füsioteraapia tunni jooksul ei ole selline intensiivsus võimalik.

Teraapiasessiooni ajal piisab, kui patsiendi juures on üks terapeut, kes teostab järelevalvet ja abistab patsienti. Tänu kõnnirobotile on terapeudil väiksem füüsiline koormus, kuid vajadusel saab ta siiski kergesti lülitada seadme ümber automaatselt manuaalsele teraapiale. Seadmega kaasas olevad hindamisvahendid võimaldavad kerget ja korratavat patsiendi arengudünaamika mõõtmist.

Kõnniroboti teenuse kasutamine on lisatud haigekassa nimekirja, seega patsient ei pea teenuse eest ise tasuma.


Kui soovid teha ühekordse- või püsiannetuse kõnniroboti ostu toetuseks, kirjuta palun makse selgituseks märksõna "kõnnirobot".