Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Urmelite perekond

Kraps

Kraps on noor ja seiklushimuline urmel. Head sõbrad ja rõõmus taiplik meel on talle ikka abiks, sest tihti ei oska ta hommikul aimatagi, kuhu õhtuks välja jõuab.

Samma

Krapsi parim sõber Samma on väga ettevaatlik ja toob noore tuulepea tihti maa peale tagasi. Ta pelgab veidi uusi asju ja olukordi, kuid püüab siiski sõbraga sammu pidada – tasa ja targu.

Greim

Urmelite kogukonna pea, keskealine püüdlik sell. Mõnede meelest kõige heasüdamlikum urmel, teiste arvates natuke kunstniku tüüpi. Greim tahab kangesti mõjuda targa ja väärikana, seetõttu ei jookse ta kunagi – välja arvatus siis, kui midagi tõsist on lahti.

Eiso

Eiso on vanem urmel, kelle ülesandeks on jõmpsikate harimine. See on tõsine töö, mida tuleb võtta naljaga, mõtleb Eiso. Temas on paras annus huumorimeelt. Seetõttu tahaks ta vahel isegi koos väikeste urmelitega mürada, aga õpetajana peab ta alati rahulikuks ja tasakaalukaks jääma.

Rimsi ja Romsi

Rimsil ja Romsil küll ideedest ja energiast puudu ei tule! Ega ka julgusest. Nad satuvad sageli seiklustesse, mis on teinekord isegi veidi ohtlikud. Aga kui kõik on untsus, võtavad Rimsi ja Romsi lauluviisi üles ja varsti laulavad teisedki rõõmsalt kaasa. Sest et Rimsi ja Romsi teavad, et kui kohe kuidagi ei saa, siis teistmoodi ikka saab!

Aki

Samma ja Krapsu sõber, tuntud vembumees. Ta on tark ja osav, kuid ei võta kunagi midagi tõsiselt, ainult naerab ja lollitab. Nooremad urmelid armastavad teda, aga vanemad peavad kogu oma kannatlikkuse appi võtma, et mitte Aki vempudest ärrituda.

Telepordimasin

Kui urmelil on kiire, hüppab ta telepordimasinasse ja on juba järgmisel hetkel õiges kohas. Muretult ja mugavalt! See on pealt kullaläikeline ja seest vikerkaarevärviline asjandus, mida on üpriski keeruline kasutada ja mille kasutamist saavad urmelid õppida alles siis, kui nad saavad piisavalt vanaks.

Hologrammtelefon

Urmelitel on lahe kõneseade, mis joonistab helistaja otse teise urmeli kõrvale – Hologramm-telefon! See on täitsa mõnus, sest sellega saab rääkida, vabalt ringi vaadata ja end täies pikkuses näidata!

Urmeliküla

Igapäevaselt elavad urmelid oma toredas erilises külas, kuhu pääseb ainult telepordimasina kaudu. Meie maailma tulevad nad selleks, et inimestelt õppida ja targemaks saada ning muidugi selleks, et lohutada neid lapsi, kes on parasjagu kurvad. Urmelite majad on väga erinevad ja natuke kummalised. See on sellepärast nii, et iga urmel ehitab endale oma maja sellest, mis talle parasjagu meeldib. Iga maja on erineva kuju ja suurusega ja igaüks ise värvi. Mõni maja on tagurpidi, mõni ripub lihtsalt õhus, mõni on imetilluke, mõni koosneb üksteise otsa laotud kummikutest.