Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Armastatud kunstnikud kinkisid Tallinna Lastehaiglale kunstiteoseid

Kui noor ema Mariliis Pruul mõne aasta eest oma väikese beebiga Tallinna Lastehaiglas viibis, tekkis tal idee, et haiglapalatite seintel võiks olla rohkem rõõmsaid ja lastepäraseid pilte. Sellest mõttest sündis koostööprojekt, kus Mariliisi eestvedamisel osalevad oma töödega kunstnikud Heiki Ernits, Regina Lukk-Toompere ja Catherine Zarip.

„Detailirohked ja lastepärased pildid rõõmustavad haiglas nii pisikesi patsiente kui ka nende vanemaid. Pilte uudistades läheb aeg kiiremini ja valu meelest,“  rääkis Mariliis Pruul. „Heiki Ernitsa joonistatud Lotte-sarja tegelasi teab ju iga laps, samuti on lasteraamatutest tuttavad Regina Lukk-Toompere ja Catherine Zaripi isikupärased pildid. Emad, kes on sunnitud oma vastsündinuga haiglas viibima, on tihti murest murtud. Beebid veel pilte ei vaata, aga armsate tegelastega kunstiteoseid nähes läheb ka ema tuju kindlasti paremaks.“

Kunstnikud annetasid Tallinna Lastehaiglale kokku üle 30 teose, millest osa on käsitsi joonistatud originaallooming ning osa suured väljatrükid raamatuillustratsioonidest. Mariliis Pruul võttis enda peale kogu ajamahuka korraldustöö, mis hõlmas läbirääkimisi ja kokkuleppeid kunstnikega, tööde trükkimist ja Tallinna Lastehaiglasse toimetamist. Algse idee sünnist kuni piltide haiglasse saabumiseni kulus enam kui aasta. Täna andis Mariliis Pruul kunstnike kingitud pildid üle Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnale ning erakorralise meditsiini ja ägedate infektsioonide osakonnale.

Erakorralise meditsiini ja ägedate infektsioonide osakonna juhataja Helke Nurm ja õendusjuht Helina Juursalu ning vastsündinute ja imikute osakonna õendusjuht Marleen Mägi kiidavad Mariliis Pruuli heategevuslikku algatust ja on talle ettevõtmise korraldamise eest südamest tänulikud. „Pildid on tõeliselt kaunid ja pilkupüüdvad. Suur aitäh Mariliis Pruulile ning kolmele suurepärasele kunstnikule, kelle pildid nüüd lastehaigla seinu kaunistama hakkavad,“ lausus Helke Nurm.

Piltide trükkimise eest hoolitsesid heategevuslikus korras trükikojad Print 360 ja Minu Print, abiks oli kujundaja Ahto Meri.

Mariliis Pruul loodab, et ehk on see pilootprojekt innustuseks ka teistele kunstnikele. „Lastehaigla maja on suur ning vaba seinapinda jagub. Oleks tore, kui seintel oleks rohkem Eesti kunstnike poolt laste jaoks tehtud töid, mis rõõmustavad silma ja südant.“