Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Dr Levini algatus vastsündinute ja imikute osakonna toetuseks

Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna asutaja ja pikaaegne juhataja dr Adik Levin on loonud heategevusliku algatuse, mille eesmärgiks on koguda annetusi ning toetada selle sama osakonna kestmist ja arengut – töötajate koolitusi, osakonna tegevusi ning vajaliku meditsiinitehnika soetamist.

Dr Levini algatus sündis 2020. aastal, kui ta palus oma 80. juubeli külalistel teha kingituste asemel annetusi Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna toetuseks. Kogunenud 3000 eurot oli uue projekti esimene toetussumma.

Dr Levini algatust on oodatud toetama nii eraisikud kui ka ettevõtted ja organisatsioonid, kes soovivad panustada Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna heaks. Vastsündinute ja imikute osakond loodi Tallinna Lastehaiglasse üle 40 aasta tagasi. Dr Levin juhtis osakonda aastatel 1979–2004.

Dr Adik Levin: „Olin selle osakonna looja ja juhataja 25 aastat. Nüüd, 40 aastat hiljem, võin väita, et me olime Euroopas esimesed, kes julgesid hospitaliseerida ema koos enneaegse lapsega 24/7 ning arvatavasti olime ka maailma mastaabis üks esimesi vastsündinute osakondi, kes seda tegid. Siit sai alguse vastsündinute abi humaniseerimise protsess. Kolmkümmend aastat tagasi tõestasin ma seda oma kirillitsas kirjutatud ja kaitstud doktoritöös. Mul on väga hea meel, et kõik järglased Tallinna Lastehaiglas jätkavad humaanse suuna arendamist ka praegu. Nüüd on haiglas loodud ideaalsed perepalatid ja tingimused mitte ainult lastele, vaid ka emadele ja isadele.

2010. aastal külastas Tallinna Lastehaiglat Kanada spetsialistide delegatsioon ning tutvus vastsündinute ja imikute osakonna töö ja ülesehitusega, mis neile väga meeldis. Sama süsteemi hakati kasutama Kanada, Austraalia ja Uus-Meremaa lastehaiglates, kuna nad viisid läbi kolmeaastase tõenduspõhise uuringu, mille tulemusena nimetati 2016. aastal Tallinna Lastehaiglas välja töötatud organisatoorne struktuur kuldseks standardiks.

Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnas on töötanud palju toredaid ja entusiastlikke inimesi ning järgmised põlvkonnad peavad seda teadmajamäletama. Mina omalt poolt otsustasin aidata ja toetada osakonna edasist arengut. Summad, mis laekuvad SA Lastehaigla Toetusfondi arvele märksõnaga „Dr Levin“ lähevad tulevikus vastsündinute ja imikute osakonna koolitusprogrammide finantseerimiseks, samuti, arvestades kõrgtehnoloogilise meditsiini tähtsust, saab võimaluse korral toetada kallihinnalise aparatuuri soetamist ja toetada ka teisi vajalikke tegevusi ja programme.

Olen väga tänulik kõigile annetajatele, kes panevad õla alla ja aitavad kaasa meie enneaegsete laste elu ja tervise kvaliteedi parandamisele.“

Adik Levin MD, Ph.D, MSc D,FABM
 
Kui soovid dr Levini algatust toetada, tee palun ülekanne Tallinna Lastehaigla Toetusfondile ning märgi kindlasti selgitusse „Dr Levin“.Foto on tehtud 2019. aasta jaanuaris Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonna intensiivravi perepalatite avamisel. Fotol vasakult dr Adik Levin, tema kunagine patsient Tõnu Einasto, kes sündis enneaegsena ning Toetusfondi juhataja Inna Kramer.