Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Erik Orgu eestvedamisel koguti Tallinna Lastehaigla Toetusfondile 7000 eurot

Toitumisnõustaja Erik Orgu, Santa Maria, restoran Basiilik ja 725 eraisikut kogusid Tallinna Lastehaigla Toetusfondile 7000 eurot võitluseks laste ülekaalulisusega. Lastehaigla treeningsaalis toimunud kohtumisel jagas Erik Orgu lastele nõuandeid tervisliku elustiili ja toitumise kohta. Lisaks oli külla kutsutud mustkunstnik Richard Samarüütel, kelle etteaste kõigile põnevust pakkus.

Erik Orgu sõnul on iga 3. laps ja iga 2. täiskasvanu ülekaaluline või rasvunud ning need näitajad on kasvutrendis, mistõttu tuleb  probleemiga tõsiselt ja jõuliselt tegeleda. “Antud kampaania raames kogusime toetust tagajärgedega tegelemiseks, mis on ilmselgelt väga oluline, aga niisama tähtis on tegeleda ennetusega,” sõnas Orgu. “Suutsime ühise eesmärgi nimel tegutseda, nüüd on vaja võtta kampa veel rohkem osapooli - riik, ettevõtted, teadusasutused, kodanikkond - ja probleemi kasvu piirata,” lisas ta.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer on abi eest väga tänulik. “Nüüd saavad projektis osalevad lapsed järgmisel õppeaastal kenasti trenni teha ja liikuda positiivsete muutuste teel,” sõnas Kramer. “Me teeme kõik endast oleneva, et iga laps oleks terve, aga seda vaid tänu headele annetajatele, kelle lahkust ootame aastaringselt,” lisas Kramer ja kutsus üles tegema ühekordset annetust või püsiannetust toetusfondi veebilehel www.toetusfond.ee.

Erik Orgu eestvedamisel pani kampaaniale õla alla maailmaköögi ja maitseainete bränd Santa Maria. ”Tahame julgustada lastega peresid proovima uusi ja põnevaid maailma maitseid, mis valmivad kiirelt ja lihtsalt ning on seejuures tervislikud,” põhjendas Santa Maria turundusjuht Ave-Stina Udam. “Laste kaasamine toidu valmistamisse ning aja maha võtmine ühise söögilaua taga loovad head tingimused tervislike eluviiside kinnistumiseks noorte seas,” lisas Udam.

Teine kampaania suurtoetaja, restoran Basiilik, otsustas annetada, sest lapsed ja nende heaolu ning õige toitumine on olnud restorani meeskonna jaoks alati väga olulisel kohal. “Meie restoranide väärtuseks on olnud täisväärtusliku ja tervisliku toidu pakkumine koos vitamiinirohkete salatite ja värskelt pressitud mahladega,” kommenteeris restorani Basiilik turundusjuht Getter Saar. “Täname Erik Orkut kampaaniasse kaasamise eest ning soovime lastehaiglale jõudu tööle laste parema tervise nimel,” lisas ta.

Ülekaaluliste laste arv Eestis on viimastel aastatel märkimisväärselt suurenenud - tänaseks on 33% Eesti kuni 16-aastastest lastest ülekaalulised.

Ülekaalulisus suurendab paljude haiguste, sh südamehaiguste, diabeedi, uneapnoe ja ortopeediliste haiguste riski. Lisaks toob see kaasa mitmeid psühholoogilisi probleeme: erinevad uuringud on näidanud, et ülekaalulisuse  mõju vaimsele tervisele võib avalduda ligikaudu pooltel lastest, mis väljendub depressioonis, madalas enesehinnangus, koolikiusamises, viletsas kehakujutluses ja sotsiaalses isolatsioonis.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi eestvedamisel viiendat aastat järjest toimuva projekti eesmärgiks on keskenduda ülekaaluliste laste aktiivsele liikumisele ja õigele toitumisele, saada lapse kehakaal kontrolli alla ning saavutada pikemas perspektiivis kaalulangus. Eelnevad aastad on näidanud, et hea koostöö  on edu aluseks ja umbes kahel kolmandikul projektis osalenutest toimuvad positiivsed muutused lapse emotsionaalses seisundis ning tervises – suureneb kehaline võimekus ja alaneb kehakaal.

Ülekaaluliste laste grupid käivad koos kaks korda nädalas Mustamäel Tallinna Lastehaiglas. Lastearsti nõustamise  ajal hinnatakse vanema ja lapse motivatsiooni eluviisi muutusteks ning seatakse koos igale perele konkreetsed eesmärgid. Füsioterapeudid testivad lapse kehalist võimekust ja annavad individuaalseid soovitusi kodusteks treeninguteks vastavalt lapse vajadustele ja võimetele. Lisaks projektitundidele peaks iga laps vähemalt kolmel päeval nädalas valima endale sobivaid ja meelepäraseid liikumise vorme.

Tegevused toimuvad 10-liikmelistes gruppides, et lastel tekiks võimalus leida sõpru, kellel on sarnased mured. Igal kokkusaamisel toimub kaalumine, füüsiline treening ning vestlus juhendajatega, kellega analüüsitakse seni saavutatut ning liigutakse ühiselt seatud eesmärkide poole. Lisaks saavad lapsed ja nende pered soovitusi ning omandavad oskusi mobiiliäpi abil optimaalse kehalise aktiivsuse  ja mõnede eluviisi aspektide kirjeldamiseks. Kontakt iga perega kaasaegse infotehnoloogia abil toimub üks kord nädalas, mis soodustab vanemate osalemist ühise eesmärgi saavutamisel.