Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Ettevõtja Endel Palla tegi suure annetuse diabeedihaigete laste ravi toetamiseks

Ettevõtja, Harju Elektri nõukogu esimees Endel Palla soovis toetada Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ning tegi  spetsiaalse annetuse diabeedihaigete laste ravi heaks – annetuse suurus on 10 000 eurot.

„Olen näinud lähedalt diabeedihaigete laste kurba saatust ja soovin neid aidata,“ lausus Endel Palla tagasihoidlikult. Tänu tema toetusele soetas lastehaigla kaks uue põlvkonna insuliinipumpa ning vajalikke lisatarvikuid. Ühe insuliinipumba hind on ca 3800 eurot. Diabeeti põdevate laste insuliinipumpade eest hakkab edaspidi tasuma haigekassa, kuid perel tuleb tasuda omaosalus 800 eurot.

Tallinna Lastehaigla endokrinoloogiateenistuse juhataja dr Ülle Einberg tutvustas uusi insuliinipumpasid ning nende tööpõhimõte pakkus elektroonikainseneri haridusega Endel Pallale suurt huvi. Dr Einberg selgitas, et uued hübriidpumbad teevad diabeedihaigete laste elu palju lihtsamaks. Insuliinipump on lapsel pidevalt kaasas, see on ühendatud voolikuga, mille infusiooniots kinnitatakse nahale kas õla-, reie- või tuharapiirkonnas. Laps ei pea pidevalt ise veresuhkru taset mõõtma, sest pump aitab insuliini süstides veresuhkrutaseme õigeks korrigeerida.

Kahjuks on diabeedihaigete laste arv viimasel ajal märkimisväärselt tõusnud. Kui varasemalt diagnoositi aastas umbes 45 esmast diabeedijuhtu, siis eelmisel aastal sai esmase diabeedidiagnoosi 82 last. Tänu uudsetele insuliinipumpadele saab hoida laste veresuhkrutaseme kontrolli all, kuid diabeet on siiski eluaegne haigus, millest tänapäeva meditsiin veel inimesi terveks ravida ei suuda.

Oleme Endel Pallale suure annetuse eest kogu südamest tänulikud.

 

Fotol vasakult: Endel Palla, dr Ülle Einberg, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu liige Tiit Kõuhkna.