Tee annetus

Toeta uue kõnniroboti ostmist
ja aita käimisraskustega
lastel liikuda.

Tee püsiannetus

Ülekaaluliste laste treeninggrupp alustas taas!

3.oktoobrist 2016 alustas taas tööd Tallinna Lastehaigla Toetusfondi poolt korraldatud ülekaaluliste laste treeninggrupp!

Ülekaalulisus suurendab paljude haiguste, sh südamehaiguste, diabeedi, uneapnoe, ortopeediliste haiguste riski. Lisaks toob see kaasa mitmeid psühholoogilisi probleeme: erinevad uuringud on näidanud, et ülekaalulisuse mõju vaimsele tervisele võib avalduda ligikaudu pooltel lastest, mis väljendub depressioonis, madalas enesehinnangus, koolikiusamises, viletsas kehakujutluses ja sotsiaalses isolatsioonis. Stressiseisund stimuleerib veelgi energiarikaste ja maitsvate toitude söömist, mis suurendab energia saamist ja kaalu tõusu lapsel.

Tallinna Lastehaigla Toetusfond on nüüdseks 3 aasta vältel võimaldanud ülekaalulistele lastele fondi toel  1 x nädalas 2 h kehalist tegevust (jõusaal, võimlemine, ujumine) füsioterapeudi juhendamisel, mis sisaldab ka esmast ülevaatust/testimist, toitumisnõustamist, kaalumist ja mõõtmist, lapsevanemate kaasamist, kodust liikumist ja netipäeviku pidamist. Positiivne tulemus kas kaalu säilimise või alanemisega saadi 70%-l projektis osalenud kooliealistest lastest.