Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Kauaoodatud isolatsioonipalatid on lõpuks avatud

Tallinna lastehaigla ja toetusfond avasid 4. jaanuaril kaks uut isolatsioonipalatit haigla peahoone V korrusel.
Palatite avamine lõpetas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi kampaania „Ka õhk võib tappa“, mis kestis 2016. aasta jõuludest 2017. aasta jõuludeni.

Isolatsioonipalatid on hädavajalikud nõrgestatud immuunsusega onkohematoloogiaosakonna patsientide turvaliseks taastumiseks kurnava keemiaravi järel.
„Kõigil kõrges doosis keemiaravi saavatel lastel tekib vahetult pärast keemiaravi periood, kui organism ei tooda kaitsvaid valgevere- jt vererakke. Umbes kahe nädala jooksul puudub neil patisentidel kaitsevõime infektsioonitekitajate vastu, nagu viirused, bakterid, seeneeosed ning isegi omaenda keha normaalne mikrofloora. Agressiivne ravi tagab head ravitulemused, kuid mõjutab ka organismi ennast. Seetõttu võivad need lapsed raviporotsessi käigus põdeda mitmeid raskeid infektsioone, aga isolatsioonipalatites olev puhas õhk saab olla kaitseks väliste infektsioonitekitajate vastu,“ selgitab Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer.

Onkohematoloogiaosakonna juhataja dr Kadri Saks oli rahul, et palatite ehitamisega sai lahendatud koguni kaks probleemi korraga: leevendati ruumikitsikust (kaks palatit ehitati osakonnale juurde kõrvalosakonna arstide tubade arvelt) ning lõpuks on infektsiooniturvalised palatid olemas kõige haavatavamatele patsientidele.

Kokku läks osakonna ümberehitus ja kahe palati lisamine maksma umbes 150 000 eurot. Hind on tingitud ülikallitest hepa-filtrite- ja ravigaasisüsteemidest. Uutesse palatitesse ehitati sisse ka väljakutsesüsteem ning uuendamisele läks õendusväljakutsesüsteem terves osakonnas.
Lõpuks on lastele rõõmuks on isolatsioonipalatites olemas interaktiivsed ekraanidega mängulauad.
„Täname lastehaigla ja toetusfondi nimel igat annetajat,“ ütleb Inna Kramer.