Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Laste ravi toetuseks tehti rekordarv kosmonaudiharjutusi

25. mail toimus Tallinnas Tondiraba Jäähallis esimest korda heategevuslik kosmonaudiharjutuste võistlus Worldman Games, mis kogus raha haruldast haigust põdevate laste raviks. Võistlusel osalenud 70 inimese seast tuli üldvõitjaks 23-aastane tallinlanna Andra Moistus, kes suutis teha 756 kosmonaudiharjutust ehk burpee'd.

Worldman Gamesi algataja ning peakorraldaja Arsen Arustamjan jäi võistlusega väga rahule ning kinnitas, et rahva huvi ning entusiasm annavad energiat juba sel aastal järgmist võistlust korraldama asuda. "Oleme väga rõõmsad, et saime pakkuda spordisõpradele uutmoodi elamust ja tänulikud kõigile osalemise ning panuse andmise eest kahe vahva lapse paremasse tulevikku," sõnas peakorraldaja. Kas ka järgmisel võistlusel hakatakse võistlema justnimelt kosmonaudiharjutustes, jätab Arustamjan esialgu veel saladuseks, ent kiidab burpee'sid, mida võistlusel kollektiivselt tehti tuhandeid, kui väga head harjutust: "Kes ei viitsi joosta ega trenni teha: tehke kosmonaute! See on lõbus ja mõjus harjutus, mis treenib kogu keha. Kuna see on nii lihtne, siis saab seda teha igal ajal ja igal pool."

Võistlusest osavõtt oli avatud kõigile huvilistele. Reeglid olid väljakutsel lihtsad: tuli teha kosmonaudiharjutusi ettenähtud ajaraamistikus nii kaua kui võimalik. Alguses oli rohkem pause ja harjutusi vähem, võistluse edenedes tuli suuta harjutusi teha üha kiiremas tempos. Võitjaks tunnistati see, kes pidas kõige kauem vastu ning sooritas seega ka suurima arvu harjutusi. Naised ja mehed võistlesid koos, ent esimese koha preemiad anti välja mõlema soo parimale.

Kõiki osalejaid ning harjutuste sooritamise korrektsust jälgisid kümned vabatahtlikud. Kohapeal oli osalejatele tagatud vesi ja vajadusel professionaalne esmaabi ning kingikott toetajatelt. Võistlejate meeleolu hoidsid kosmonaudikatsetel üleval treenerid ning DJ, kelle abil enne starti ka korralikult soojendust tehti. Osavõtutasu algas 5 eurost, kuid maksta võis igaüks nii palju kui soovis – osalemistasudest pool läks heategevusfondi, teine pool aga võitjate rahaliseks auhinnaks. Annetusi aitasid koguda heategevusfond Südamete Soojus ja Tallinna Lastehaigla Toetusfond.

Lapsed, kelle raviks annetusi koguti, olid samuti osalejatele kohapeal kaasa elamas. 11-aastane Elari Markus ja tema 7-aastane õde Amy on kaks Tallinna last, kes põevad väga haruldast geneetilist haigust nimega X-liiteline hüpofosfateemia. Selle tõttu kaotab nende keha pidevalt luude arenguks ja kasvuks vajalikku fosforit, mille tulemusena hakkavad luud hõrenema ja deformeeruma. Haigusega kaasnevad pidevad ja piinavad valud jalgades, operatsioonid ning halvimal juhul võivad lapsed elu lõpuni jääda ratastooli. Hiljuti töötati haiguse raviks välja ülikallis ravim, mille kulusid Haigekassa oma vahenditest esialgu ei kata – ravi hind ühe lapse kohta on 160 000 eurot aastas.