Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Lastehaigla Toetusfond tänas annetajaid

„Tallinna Lastehaigla Toetusfondi veerandsajandi pikkune ajalugu kinnitab, et heategevus on eestimaalaste jaoks hingelähedane - me tahame leevendada teiste valu, olla hoolivad ja suuremeelsed,” ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees Janek Mäggi. „Toetusfondi käesolev aasta möödub juubelisünnipäeva ette valmistades, millega avaldame tänu kõigile neile, kes 25 aasta jooksul on meile annetanud raha, tööd ja aega. Nii uskumatu kui see ka ei tundu, on meie esimesed vastsündinud täna ise lapsevanemaks saanud. Me näeme, et meie ühise töö viljad on imeliselt magusad."

 

„Aasta aastalt on suurenenud abistajate hulk, aga ka nende arv, kes abi vajavad ning Eesti rahva ühtsustunne teeb nii paljude abivajajate toetamise võimalikuks,“ sõnas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Nii on Tallinna Lastehaigla toetusfondil koos paljude toetajatega rõõm kaasa aidata lastehaigla olulisemate projektide teostumisele. Sajad toetusfondi sõbrad, kellest mitmed on fondi tegemistesse panustanud aastaid ja mõned isegi aastakümneid – nemad on toetusfondi edukuse võti ja hea näide sellest, et koos saab mägesid liigutada ning ühiskonda paremaks muuta.“

 

2016. aastal lõpetati projekt, mille raames uuendati Tallinna Lastehaigla operatsiooniplokis kogu operatsiooniinstrumentide inventar. „Tallinna Lastehaiglas tehakse väga erinevaid operatsioone ja meie eripära on patsientide erinev suurus,“ lisas Inna Kramer. „Kõige pisemad kaaluvad alla kilo, suurimad ei erine täiskasvanutest – tööks on vaja igasuguseid ja igasuguses suuruses operatsiooniriistu. Tegemist oli väga mahuka projektiga ning kampaania alguses ei teatud veel, kas kogutud summad lubavad inventari uuendada vaid osaliselt või täismahus. Algusest peale unistati aga 100%lisest uuendusest.“

 

Möödunud aastal soetati ka videobronhoskoop ja puhketoolid anestesioloogia-intensiivraviosakonnale, 2 CPAP aparaati vastsündinute ja imikute osakonnale, 2 insuliinipumpa diebeedihaigetele lastele ning rinnapiima analüsaator, pastörisaator ja homogenisaator. Ühtlasi toetas fond epilepsiaravimite ostu Oskari-nimelisele poisile ning ravile sõitu Saksamaale 2-aastasele väikemehele ja tema perele.

 

2017. aastal jätkub projekt isolatsioonipalatite ehituse toetuseks onko-hematoloogiaosakonda.

 

Ürituse avas Frank Sinatra lauludega Oliver Alasoo. Sõna said ka Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees ja Tallinna aselinnapea Merike Martinson, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves ja Tallinna Lastehaigla pediaatriakliiniku juhataja Maila Raidmäe.

 

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond (www.toetusfond.ee) on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa igati lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse ning muuta ühiskonna suhtumist lastesse ja laste, eriti haigete laste probleemidesse.