Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Laulja ja kunstnik Lepatriinu annetas heategevusliku oksjoni tulust 1000 eurot laste tervise heaks

Lepatriinu ehk Triinu Paomets, keda laiem üldsus tunneb eelõige lauljana, tegeleb aktiivselt ka maalimisega. Hiljuti korraldas ta oma akrüülmaalide kollektsiooni FACE MIST heategevusliku näitus/oksjoni ning annetas selle tulust 1000 eurot Tallinna Lastehaigla patsientide toetuseks!

Küsimusele, miks ta otsustas heategevusliku näitus-müügi ette võtta ja raha Tallinna Lastehaiglale kinkida, vastab Lepatriinu tagasihoidlikult: „Kellele siis veel? Veerand Eesti elanikkonnast on lapsed. Tegemist on ju meie tulevikuga! Mida vanemaks saame, seda paremini jõuab kohale, et meist on palju väiksemaid, kes vajavad igakülgset abi. Ideaalmaailmas ei peaks keegi kunagi haige olema, aga... Seega tuleb mõelda sellele, kuidas lapsed võimalikult ruttu pääseksid ravilt tagasi koduseinte vahele. Kandsin selle sõnumi kunsti ja otsustasin, et kunst peab veel selsamal ürituse õhtul leidma endale uue kodu.“

Näitus-oksjon toimus 21.veebruaril ArtDepoo galeriis. Tegemist oli akrüülmaalide kollektsiooniga, mis Lepatriinu sõnul pidi ironiseerima tänapäeva saladusloori all olevat maailma ning elukeskkonda, kus raamatuid hinnatakse pahatihti kaane järgi. Tegelikult on iga näo taga alati suurem lugu, millele tihti tähelepanu ei pööratagi. Kõik maalid olid raamitud mosaiigiga, mis pidi demonstreerima maailma killustatust. Mosaiigiks kasutatud peeglid viitasid, et kõige taga oleme me ikkagi vaid ise.

Kokku tegi Lepatriinu ürituse tarbeks 16 maali ja uue artistliku kuue said ka 9 Treehouse albumi ukulelet. Kõikide teoste alghind sel õhtul oli erandlikult 100 €. Vaid ühel õhtul toimunud oksjon-müük oli igati edukas ja kõik seintel olnud maalid ja ukuleled müüdi õhtu lõppedes maha.

Suur-suur tänu suure südamega kunstnikule! Ka kõige keerulisemal ajal peame pidama meeles, et on lapsi, kes vajavad terveks saamiseks abi ja toetust!

Foto: Tarik Labrighli