Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Missioonitundega praktika

Joanna-Maria Tamm on Tallinna Ülikooli noorsootöö teise kursuse tudeng, kes juhendas Lastehaiglas tütarlaste käsitööringi. Tüdrukud, keda juhendada tuli, osalesid Tallinna Lastehaigla Toetusfondi ülekaalulistele kooliealistele lastele suunatud vajaduspõhise liikumis- ja toitumisravi toetavas projektis “Personaalne lähenemine laste ülekaalulisuse käsitluses”.

Eluviisi ja toitumisharjumuste muutmine ei ole kerge ülesanne ja vajab pikaaegset tegutsemist laste ülekaalulisuse ohjamiseks. Vähetähtis ei ole ka erinevate tegevuste läbiviimine omasuguste seas, kus ei tunnetata enda erisust teistest lastest. Seeläbi oli Johanna algatus, sooritada grupi juhendamise praktika Tallinna Lastehaiglas, igati teretulnud ettevõtmine.

Käsitööring alustas jaanuaris, kokku saadi tavaliselt kord nädalas ning üks ring kestis orienteeruvalt 1,5 tundi. Esimestes tundides meisterdati paberist erinevaid kaarte, ümbrikke ja laevukesi, seejärel joonistati kavandid, mille järgi hakati kostüüme õmblema. Johanna seadis eesmärgiks, et tüdrukutel peab olema lõbus, fantaasiale tuleb anda ruumi, et valmiksid vahvad ja huvitavad kostüümid. Seega ei seadnud ta tüdrukutele kostüümide kavandamisel ning teostamisel piire. Algul kui teemat valiti, siis sooviti teha kostüüme sulgedest, värvilistest teipidest, kirjaklambritest, kleepsudest ning õhupallidest. Kuna see oleks liiga kirjuks läinud, siis valiti üheskoos välja 2 läbivat teemat - värvilised teibid ning suled. Kogu materjal, riided ja ehted, olid pärit taaskasutusest.

Mai lõpus said kostüümid valmis ja toimus väike moeshow, kus tüdrukud proovisid modelli ametit. Värvikireva kollektsiooni tutvustamise käigus jäi kõlama laste rahulolu ja siiras rõõm tehtu üle.

Joanna on ise ka tulemusega väga rahul: “Need viis kuud olid minu jaoks suur kogemus. Mul on ääretult hea meel, et sain koostööd teha just selliste tüdrukutega. Kõik kuus tüdrukut on ülimalt andekad ja mis kõige tähtsam, neil on fantaasiat ning kuhjaga julgust, mida nad ei karda kasutada. Just see julgus ning andekus kajastuvad väga hästi nende kostüümides. Naeratuse tõi ning toob veel siiani näole tüdrukute motiveeritus midagi teha. See tegevus oli tegelikult meie kõigi väike missioon, millega saime kenasti hakkama, kostüümid tulid välja suurepärased. Julgustan tüdrukuid kindlasti ka tulevikus loovtööga tegelema ning kes teab ehk saab kellestki kunagi maailmakuulus moelooja. Igal juhul, potentsiaali on! Olen väga tänulik lastehaiglale, toetusfondile, lastevanematele ning muidugi tüdrukutele, et sain oma praktika läbi viia just Lastehaiglas!”

Praktikast Lastehaiglas kujunes missioonitundega ettevõtmine, mis andis kõigile osapooltele hindamatu kogemuse. Johanna, olles ise kogeleja, kartis natuke käsitööringiga algust teha, kuna tal esinevad vahel suhtlemisel mehhaanilised raskused. Kuid varasem kogemus noordisainerina erinevaid kollektsioone luues ja esitledes, andis julgust ning taaskord sai ta kinnitust, et kogeluse pärast ei tohi jätta midagi tegemata. Tuleb uskuda iseendasse ja kõik läheb suurepäraselt.

Kui ka Sina soovid Toetusfondi aidata ning selleks oma aega panustada, siis vajuta siia ja võta meiega ühendust!