Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Novembris alustab Tallinna Lastehaiglas tegevust uus ülekaaluliste laste tugigrupp

Ootame projektiga LIIGU NUTIKALT 2 liituma 7-14 aastaseid lapsi, kellele teeb muret nende liigne kehakaal.

Gruppi oodatakse lapsi

  • - kelle kehakaal on oma vanuse kohta liiga suur

  • - kellel on kehakaalu tõttu tekkinud terviseprobleemid

  • - kellel on kehakaalu tõttu tekkinud probleeme enesehinnanguga

  • - kellel on probleeme liigsöömisega

  • - kes soovivad õppida tervislikult toituma

  • - kes soovivad muuta oma seniseid liikumisharjumusi

  • - kes on valmis kehaliseks aktiivsuseks

  • - kes soovivad leida mõistvaid kaaslasi

Projekti eesmärgiks on keskenduda aktiivsele liikumisele ja õigele toitumisele, saada lapse kehakaal kontrolli alla ning saavutada pikemas perspektiivis kaalulangus. Kooliaasta lõpuni kestva programmi käigus jälgivad ja nõustavad lapsi lastearst ja füsioterapeudid, kes tegelevad nendega regulaarselt kaks korda nädalas.

Igale lapsele koostatakse lastearsti ja füsioterapeudi poolt individuaalne tegevuskava, kus arvestatakse lapse eripärasid ning pannakse paika koormused vastavalt lapse vajadustele ja võimetele. Tegevused toimuvad 10-liikmelistes gruppides, et lastel tekiks võimalus leida sõpru, kellel on sarnased mured. Programmis osalemiseks on väga oluline lapse isiklik motivatsioon eesmärkide saavutmiseks, koostöö lapsevanematega ning perekonna tugi.

Ülekaaluliste laste grupid hakkavad koos käima kaks korda nädalas Mustamäel Tallinna Lastehaiglas. Igal kokkusaamisel toimub kaalumine, füüsiline treening ning vestlus juhendajatega, kellega analüüsitakse seni saavutatut ning liigutakse ühiselt seatud eesmärkide poole. Lisaks saavad lapsed ja nende pered soovitusi ning omandavad oskusi mobiiliäpi abil optimaalseks kehaliseks aktiivsuseks, mille tulemusel lapse kaal alaneb, paranevad kehalised võimed ning emotsionaalne seisund.

Projekt kestab 1. novembrist 2018 – 31. maini 2019 ja selles on võimalus osaleda 20 lapsel. Osavõtt on perele minimaalse tasu eest. Liikumistreeningud toimuvad 2 korda nädalas, teisipäeviti ja neljapäeviti kell 16 ja 17 (kestvusega 1 tund).

Soovijatel on võimalus registreeruda kuni 1. novembrini e-kirja teel: margit.juudas@lastehaigla.ee või juta.lusti@lastehaigla.ee.

Registreerimine lõppeb kohtade täitumisel.

7-kuulist projekti rahastavad Hasartmängumaksu Nõukogu koostöös Sotsiaalministeeriumiga, Tallinna Lastehaigla Toetusfond ja Tallinna Lastehaigla.