Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Oktoobrist jätkab tegevust ülekaaluliste laste treeninggrupp

Alates 1. oktoobrist jätkab tegevust ülekaaluliste laste treeninggrupp, mis käib Tallinna Lastehaiglas koos kaks korda nädalas. Praegu on gruppides veel paar vaba kohta, huvilistel, kes sooviksid treeningutega liituda, palume koheselt võtta ühendust e-posti aadressil margit.juudas@lastehaigla.ee.

Treeninggrupis osalevad 7-14 aastased lapsed, kellele tekitab probleeme nende liigne kehakaal ning kes soovivad parema tervise nimel oma toitumis- ja liikumisharjumusi muuta. Projekti eesmärgiks on keskenduda ülekaaluliste laste aktiivsele liikumisele ja õigele toitumisele, saada lapse kehakaal kontrolli alla ning saavutada pikemas perspektiivis kaalulangus. Programmi käigus jälgivad ja nõustavad lapsi Tallinna Lastehaigla pediaater dr Lagle Suurorg ning füsioterapeudid Juta Lusti ja Margit Juudas.

Tegevused toimuvad 2 korda nädalas 10-liikmelistes gruppides. Igal kokkusaamisel toimub kaalumine, füüsiline treening ning vestlus juhendajatega, kellega analüüsitakse seni saavutatut ning liigutakse ühiselt seatud eesmärkide poole. Lisaks saavad lapsed ja nende pered soovitusi tervisliku toitumise kohta ning omandavad oskusi mobiiliäpi abil optimaalseks kehaliseks aktiivsuseks. Projektis osalemise tulemusel lapse kaal alaneb, paranevad kehalised võimed ning emotsionaalne seisund.

Treeningprogrammi toimumist toetavad toitumisnõustaja Erik Orgu, Santa Maria, restoran Basiilik ja 725 eraisikut, kes käesoleva aasta alguses kogusid Tallinna Lastehaigla Toetusfondile 7000 eurot võitluseks laste ülekaalulisusega.