Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

operatsiooniplokis uued instrumendid

14. veebruaril, sõbrapäeval, esitleti Tallinna Lastehaigla operatsiooniplokis uusi operatsiooniinstrumente, mis osteti 2015. aasta heategevuskampaania käigus kogutud raha eest. 

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer ütleb, et tegemist oli väga mahuka projektiga.
„Tallinna Lastehaiglas tehakse väga erinevaid operatsioone ja meie eripära on patsientide vanusevahe. Kõige pisemad kaaluvad alla kilo, suurimad ei erine täiskasvanutest – tööks on vaja igasuguseid ja igasuguses suuruses operatsiooniriistu.

 Üldse on operatsiooniplokis 97 operatsioonikomplekti 37 erineva operatsiooni kohta. Uusi instrumente osteti ühtekokku 2861. Uuendatud said kõik opi-profiilide vahendid (trauma-, kirurgia-, neuroloogia-, kõrva-nina-kurguoperatsioonid), seda tänu Eesti inimestele, kes on aasta-aastalt muutunud abivajajate suhtes hoolivamaks,“ tänab Inna Kramer annetajaid, öeldes, et järjest pingelisemaks muutuva haiglaeelarve juures on valikute tegemine möödapääsmatu ja iga heategevusabi teretulnud.

Operatsiooniploki õendusjuht Aili Lääs ütleb, et uutele instrumentidele üleminek vajab veel harjumist, kuid need on kaasaegsed ning vastavad kõikidele Euroopa standarditele. Samuti teeb rõõmu, et need on ostetud ühest ja samast firmast, mis võimaldab ühtsemat järelhooldust ja remonti.  

Uued operatsiooniinstrumendid telliti Saksa tootjalt KLS Martin. Projekti kogumaksumuseks kujunes 115 000 eurot plaanitud 100 000 asemel. Maksumuse tegi kallimaks, et iga instrument  varustati koodiga, mis võimaldab IT süsteemis jälgida selle asukohta ja olukorda ning kiirendada lõikuskomplektide ettevalmistamist.

 Instrumendiesitlusel viibisid annetajad ning toetusfondi ja haigla esindajad: nõukogu esimees Janek Mäggi ja juhataja Inna Kramer, Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson, juhatuse esimees Katrin Luts, kirurg Ann Paal, opiploki õendusjuht Aili Lääs.

 --------------------------------------------------

 LISA

Toetusfondi eelmise aasta ostud (lisaks opiriistadele)

Videobronhoskoop ja puhketoolid anestesioloogia-intensiivraviosakonnale;

2 CPAP aparaati vastsündinute ja imikute osakonnale;

epilepsiaravimid Oskari-nimelisele poisile;

2 insuliinipumpa diabeedihaigetele lastele;  
toetus 2-aastasele väikemehele ja tema perele ravile sõiduks Saksamaale;

rinnapiima analüsaator, pastörisaator ja homogenisaator (ostujärjekorras).

2017. aastal jätkub projekt isolatsioonipalatite ehituse toetuseks onko-hematoloogiaosakonda.

 Lisainfo

 Tiina Eier, lastehaigla kommunikatsioonijuht

523 1947

 Inna Kramer, toetusfondi juhataja
527 7017