Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Reumatoloogiateenistus sai uue ultraheliaparaadi tänu „Koos on kergem“ kampaaniale

Eelmise aasta lõpus 15. korda toimunud heategevusprojekti „Koos on kergem“ raames kogus Selveri kauplustekett üle Eesti raha kõigi maakondade haiglate laste- ja sünnitusosakondadele. Kliendid said teha annetusi iga ostuga, Mesikäpa šokolaadide ostuga ning annetuskasti raha jätmisega. Kokku koguti heade klientide ja koostööpartnerite abiga 110 300 eurot, millest suurim toetussumma, 42 600 eurot annetati Tallinna Lastehaiglale. Toetusraha eest soetati Tallinna Lastehaigla reumatoloogiateenistusele väikesemõõduline mobiilne ultraheliaparaat, mida kasutatakse arsti vastuvõtul liigeste uuringute teostamiseks.

Lastehaigla reumatoloogiateenistuse juhataja dr Sirje Tarraste sõnul oli ultraheliaparaat nende osakonna pikaaegne suur unistus, mis nüüd lõpuks täitus. „Selle seadme abil saame vaadata patsiendi liigeste ehitust, tuvastada ning jälgida põletikulisi protsesse ning hinnata neid dünaamikas,“ rääkis dr Tarraste. Kõige sagedasemad kaebused, millega reumatoloogi juurde satutakse, on liigesevalu alajäsemetes- puusas, põlves või hüppeliigeses. „Tänu uuele aparaadile saab arst vastuvõtule tulnud patsiendile nüüd vajadusel ise koheselt ultraheliuuringu teha. Varasemalt pidi patsiendi saatma uuringuteks eraldi ultrahelikabinetti ning see tegi diagnoosimise palju ajamahukamaks.“

Uus ülimalt kaasaegne ultraheliaparaat saabus reumatoloogiateenistusse augusti lõpus ning on nüüd olnud veidi enam kui kuu aega aktiivses kasutuses. Reumatoloogiateenistuse arstid läbisid ultraheliaparaadi kasutamise baaskoolituse ning õpivad iga päevaga seadme kasutusvõimalusi paremini tundma. Sobivaima mudeli leidmiseks testiti eelnevalt erinevaid aparaate, et välja selgitada, milline seade vastab kõige paremini osakonna arstide vajadustele ning mille hinna ja kvaliteedi suhe oleks optimaalne. Ultraheliaparaat on seadistatud luu- ja lihaskonna uuringuteks, ennekõike just pindmiste kudede vaatamiseks. Tänu sellele muutub patisentide diagnoosimine kiiremaks, täpsemaks ja mugavamaks.

Täname kõiki häid inimesi, kes andsid kampaanias „Koos on kergem“ oma panuse.