Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Tallinna Lastehaigla uneuuringute keskuse sisekujunduse loovad EKA tudengid

Annetuste kogumine Eesti esimese laste uneuuringute keskuse rajamiseks Tallinna Lastehaiglasse kestab kuni 2021. aasta jaanuarini, kuid ettevalmistused unekeskuse loomiseks on juba alanud.

Unekeskuse sisekujunduse loovad koolitöö raames Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuriosakonna magistrandid professor Tüüne-Kristin Vaikla juhendamisel. Eile toimus EKA-s esimeste ruumikavandite tutvustus ja arutelu, kust koorus välja palju põnevaid mõtteid.

Unekeskuse ruumid peavad olema multifunktsionaalsed ning vastama ühekorraga väga erinevatele tingimustele:

Uuringule tulev laps peab tundma ennast mugavalt ja turvaliselt, et öösel hästi magada. Uuringut viiakse läbi polüsomnograafia aparaadiga, mis salvestatab lapse ööund vähemalt kaheksa tunni jooksul. Erinevate anduritega, mis on kinnitatud lapse pea ja keha külge, registreeritakse ajutegevust, hingamisrütmi ja selle häireid, lihasaktiivsust ning liigutushäireid, südametööd ja vere hapniku ning süsihappegaasi sisaldust. Öö jooksul toimuvast uuringust tehakse video- ja helisalvestus.

Unekeskuse spetsialistid vajavad samades ruumides igapäevaselt kaasaegseid töötingimusi, et lapsi uuringuteks ette valmistada ning neid pidevalt jälgida. Lisaks peab olema tagatud ööbimisvõimalus lapsega kaasas olevale vanemale.

Kuidas tagada kõigi nende protsesside samaaegne toimimine ühes ruumis, nii et kõigil asjaosalistel oleks võimalikult hea olla ning vajalikud tegevused saaksid tehtud? Nende väljakutsetega tegelevad praegu sisearhitektuuritudengid, kes peatselt pakuvad välja lahenduse, milline saab olema Tallinna Lastehaigla uneuuringute keskuse ruumikujundus. Täname EKA üliõpilasi ja nende juhendajaid väga selle toreda koostöö eest ning soovime säravaid ideid!