Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Tallinna Lastehaiglas alustas tegevust emapiimapank

Tallinna Lastehaiglas alustas tegevust emapiimapank. Emapiimapanga jaoks renoveeriti lastehaigla vastsündinute- ja imikute osakonnas spetsiaalne ruum ja soetati vajalik aparatuur.

Emapiimapanga projekt sai teoks tänu Tallinna Lastehaigla Toetusfondi annetajatele. Projekti kogumaksumus on ca 100 000 eurot. Sellest suurima osa – 61 000 eurot kogus ja annetas 2021. aasta lõpus toimunud heategevuskampaania „Koos on kergem“ raames Selver. Samuti suunas Toetusfond emapiimapanga loomiseks annetuskeskkonnas „Ma armastan aidata“ kogunenud annetused. Oleme südamest tänulikud kõigile headele inimestele, kes on leidnud võimalusi emapiimapanga projekti toetada.

Enneaegsena või haigena sündinud laste toitmine peab algama esimeste elutundide jooksul, selleks ajaks ei ole emal sageli veel piisavalt oma rinnapiima. Samuti on erinevaid ema- ja lapsepoolseid põhjuseid eduka imetamise ebaõnnestumiseks või vastunäidustuseks. Sellistel juhtudel on parimaks lahenduseks vastsündinu toitmise alustamisel doonori rinnapiim. Doonorrinnapiim on teise ema rinnapiim, mis on loovutatud vabatahtlikult ja mille eest tasu ei maksta. Leidub küllalt naisi, kellel jääb rinnapiima üle ̶ siis saavad nad selle annetada emapiimapanka.

„Rinnapiim on vastsündinule ainulaadseks toiduks. Rinnapiim tagab beebile vajalikud toitained ning soodustab erinevate elundite – eelkõige aju ja soolestiku – küpsemist. Rinnapiimaga toitmine tagab lapse immuunsüsteemi arengu ja kaitseb last infektsioonide eest ning on eluliselt tähtis kõikidele väga enneaegsena või haigena sündinud lastele,“ rääkis Tallinna Lastehaigla ravijuht dr Liis Toome. „Enne kui doonori rinnapiim jõuab beebini, on vaja läbi teha põhjalik protsess – kontrollida rinnapiimadoonori tervislikku seisundit ning analüüsida piima koostist, et välistada võimalike haiguste edasikandumine.

Enneaegsete vastsündinute organism on alles väga õrn ning neid toites peame olema kindlad, et doonorilt saadud piim on igati täisväärtuslik ja ohutu ning naine on terve, tal ei ole riskikäitumist. Oma rinnapiima saab doonor koguda kodus ning tuua panka kord nädala või kahe jooksul. Täname kõiki emasid, kes on valmis rinnapiima jagama. See on parim kingitus, mida saab teha haigete või liiga enneaegselt sündinud laste heaks.“

Fotod: Emapiimapanga tööd tutvustas vastsündinute ja imikute osakonna õendusjuht Vera Nikolajeva.