Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Tallinna Lastehaiglas tunnustati 2018. aasta parimaid arste ja õdesid

Täna anti Tallinna Lastehaiglas 16. korda üle preemiad aasta parimatele töötajatele neljas kategoorias: parim arst, parim noorarst, parim õde ja parim noorõde.

2018. aasta preemiate laureaadid on:

Parim arst: erakorralise meditsiini ja ägedate infektsioonide osakonna arst Ülle Uustalu

Parim noorarst: hematoloogia-onkoloogiaosakonna arst-resident Maarja Karu

Parim õde: allergoloogiateenistuse vastutav õde Kairi Nigul

Parim noorõde: kirurgiaosakonna õde Marina Zenin

Preemia määratakse laitmatu erialase tegevuse ja teadmiste rakendamise eest motivatsiooniks ning enesetäienduseks. Preemiate rahastajaks on eraettevõtja ja Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu liige Tiit Kõuhkna. Auhinnafondi suuruseks on 7000 eurot, sellele lisab tulumaksu osa Tallinna Lastehaigla Toetusfond.

Auhinnad lastehaigla aasta parimatele töötajatele andsid üle: Tiit Kõuhkna, Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson ja Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts.

Tiit Kõuhkna ütles auhindu üle andes, et ühiskonna prioriteediks peavad olema lapsed ja nende heaolu ning kõik Tallinna Lastehaigla töötajad tegutsevad igapäevaselt just selle eesmärgi nimel. „Oluline on märgata teist inimest enda kõrval. Mul on hea meel, et saan igal aastal tunnustada ja tänada nelja tubli inimest teie seast, see protsess on alati väga eriline ja südantsoojendav.“

Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson lausus, et Tallinna Lastehaigla väärtuseks on professionaalsed, pühendunud ja südamega tööd tegevad inimesed. „Igal aastal parimate töötajate valimine ei ole lihtne, sest tublisid töötajaid on väga palju. Sel aastal oli žürii aga tavatult üksmeelne – tunnustus läheb väga õigetele inimestele.“

„Tiit Kõuhkna on Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu liige olnud alates fondi asutamisest 1993. aastal, seega on ta seisnud lastehaigla hea käekäigu eest juba üle 25 aasta,“ ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Haigla parimaid arste ja õdesid on tema algatusel ja isiklikust fondist tunnustatud juba 16 aastat. Oleme Tiit Kõuhknale südamest tänulikud, et ta on seda traditsiooni pikkade aastate jooksul jätkanud ning eriti suurt rõõmu teeb tema lubadus, et seda järjepidevust hakkavad tulevikus hoidma tema pojad.  “

„Parimate arstide ja õdede tunnustamine enne jõule on lastehaiglas iga-aastane oodatud suursündmus,“ ütles Tallinna Lastehaigla juhataja Katrin Luts. „On väga tänuväärne, et Tiit Kõuhkna on võtnud oma südameasjaks toetada tublisid meedikuid – inimesi, kes oma igapäevatöös aitavad pidevalt teisi. Selline tunnustus on haigla töötajatele väga oluline, sest annab kinnitust, et nende tööd märgatakse ja väärtustakse ning see omakorda motiveerib patsientide heaolu nimel edasi pingutama.“

Kandidaate parima töötaja tiitlile said esitada kõik Tallinna Lastehaigla töötajad. Laureaadid valis välja žürii koosseisus: haigla nõukogu esimees Merike Martinson, juhatuse esimees Katrin Luts, haigla teadus- ja koolitusjuht Mari Laan, Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer ning õendusjuht Tiia Muts.

Parim arst Ülle Uustalu töötas pärast TÜ arstiteaduskonna lõpetamist kirurgina, hiljem peamiselt lastearstina, pärast kaasaegse residentuuri lõpetamist aastal 2002 sai temast lastearst. Kolleegid iseloomustavad teda kui tarka, kiiret, sõbralikku, usaldusväärset, sihikindlat ja ülimalt aktiivset arsti. Tal on suurepärased manuaalsed oskused ja väga lai profiil. Ta tegeleb pidevalt enesetäiendamisega. Lisaks põhitöökohale arstina tegutseb ta kirglikult EMOs, Päästeametis ja Arstide Liidus.

 

Parim noorarst Maarja Karu alustas hematoloogia ja onkoloogia eriala residentuuris käesoleval aastal. Kolleegide hinnangul oskab ta teisi ära kuulata, on alati sõbralik ja naeratav, jäädes kohe meelde oma innukuse, töörõõmu ja energiaga. Juba residentuuri esimestel kuudel sai selgeks, et lisaks kliinilistele oskustele on tal ka head teadustöö tegemise omadused ja tal on tal õnnestunud tutvustada end meditsiiniringkonnas laiemalt. Tema osalusel valmistati ette ja esitati „Eesti lapseea lümfoblastsete leukeemiate 15 aasta ravitulemused“ Balti Hematoloogia konverentsil lõppeva aasta oktoobris.

Parim õde Kairi Nigul on töötanud oma erialal aastaid, ta on olnud hinnatud vanemõde ja vastutav õde. Kairi teeb oma tööd südamega ja põhjalikult, valdab ja tunnetab oma eriala täiuslikult. Ta on aus, otsekohene, sõbralik, usaldusväärne, põhimõttekindel ja vastutustundlik. Ta on õppimisvalmis ja ärgas omandama uusi meetodeid. Teda on korduvalt palutud teisi õpetama ka väljaspool lastehaiglat, sest tema loengutes on selgust, konkreetsust ja palju praktilisust. Kolleegide sõnul on ta õde, keda iga päev vähemalt paar korda päevas arstiks peetakse. Tema juurde tahavad lapsed rõõmuga minna.

 

Parim noorõde Marina Zenin tuli kirurgiaosakonda tööle 2015. aastal abiõena õpingute kõrvalt Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, alates 2016. aasta suvest töötab ta osakonnas õena. Marina on uuendusmeelne, vastutulelik ja empaatiline, tema suust ei kuule sõna „ei“ – kui kuidagi ei saa, siis kuidagimoodi ikka saab. Vabadel hetkedel tulevad patsiendid temaga juttu puhuma, sest ta on usaldusväärne ja leiab lastega kergesti ühise keele.

Varasemate aastate auhinnasaajaid vaata SIIT.