Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Tallinna Lastehaiglas tunnustati 2020. aasta parimaid arste ja õdesid

Tallinna Lastehaiglas anti 18. korda üle preemiad aasta parimatele töötajatele neljas kategoorias: parim arst, parim noorarst, parim õde ja parim noorõde.

Tunnustuse pälvisid:

Parim arst: neuroloog Urve Õim

Parim noorarst: kirurg Karmo Tali,

Parim õde: Marina Koroljova (infektsioonikontrolli komitee)

Parim noorõde: Julia Litvinova (ägedate respiratoorsete infektsioonide osakond)

 

Aasta parim arst neuroloog Urve Õim on töötanud Tallinna Lastehaiglas üle 35 aasta. Ta on suure töövõimega, nõutud spetsialist. 2020. aasta jooksul oli tal üle 3000 kokkupuute patsientidega, sealhulgas statsionaari ja päevastatsionaari haiged. Dr Õimu töö tulemused on kiired, efektiivsed ja parimal tasemel. Just selliste inimeste najal on meie meditsiin jätkusuutlik.

Aasta parim noorarst kirurg Karmo Tali on töötanud Tallinna Lastehaiglas aastast 2016 residendina ja aastast 2019 arstina. Dr Tali on abivalmis ja hinnatud kolleeg. Tal on võime omandada kiiresti vajalikud oskused. Vaatamata noorusele kuulub ta tänaseks Eestis oma eriala parimate sekka. Ta on rikastanud oma eriala laparoskoopilise operatsioonimeetodi toomisega igapäevasesse lastekirurgiasse.

 

Aasta parim õde Marina Koroljova on Tallinna Lastehaiglas töötanud ligi 30 aastat. Olles eelnevalt pikka aega töötanud vastsündinute ja imikute osakonnas, oli tal kerge üle võtta nakkuste kontrolli ja tervishoiuteenusega seotud infektsioonide preventsiooni tegevused. Ta on järjepidev ja süsteemne oma töö korraldamisel ja tulemuste analüüsimisel. Alates käesoleva aasta märtsikuust on ta seisnud esireas võitluses koroonaviirusega, korraldades töötajate ja patsientide testimist ning vaktsineerimist.

Parim noorõde Julia Litvinova alustas tööd abiõena Tallinna Lastehaigla ägedate respiratoorsete infektsioonide osakonnas juba õpingute ajal Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis 2017. aasta kevadel. Pärast kooli lõpetamist jätkas ta tööd õena. Ta on kohusetundlik ja usaldusväärne, vajadusel paindlik, valmis võtma erinevaid ülesandeid ning neid edukalt lahendama. Patsientidega suheldes on ta soe ja sõbralik. Ka kõige keerulisemates situatsioonides suudab ta leida parima võimaliku lahenduse, ta ei peatu enne, kui väikese patsiendi ning tema vanema rahulolu on garanteeritud.

Tallinna Lastehaigla parimate töötajate preemiate rahastajaks on eraettevõtja ja Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu liige Tiit Kõuhkna. Preemia määratakse laitmatu erialase tegevuse ja teadmiste rakendamise eest motivatsiooniks ning enesetäienduseks. Auhinnafondi suuruseks on 8000 eurot, sellele lisab tulumaksu osa Tallinna Lastehaigla Toetusfond.

Varasemate aastate auhinnasaajaid vaata SIIT.

Fotol vasakult: Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts, parim õde Marina Koroljova, parim noorarst Karmo Tali, parim arst Urve Õim, Tallinna Lastehaigla nõukogu esimees Merike Martinson.

Fotograaf: Peeter Hütt