Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Toitumisnõustaja Erik Orgu: kaotame 50 000 ülekilo ja kogume 20 000 € lastehaiglale

Aasta tagasi tegi toitumisnõustaja Erik Orgu võimsa kingituse Eestile 100. sünnipäevaks - 5500 inimest kaotasid 2 kuuga 39 483 kg üleliigset keharasva. Nüüd on ambitsioon veel suurem – eesmärk on koguda 2 kuuga kokku 50 000 kg üleliigset keharasva. Iga kampaaniaga liituja teeb annetuse Tallinna Lastehaigla Toetusfondile võitluseks laste ülekaalulisusega.

Kampaania vajalikkust põhjendades viitab Erik Orgu Tervise Arengu Instituudi rahvusvahelisele uuringule, mille kohaselt on Eestis iga 3. laps ülekaaluline, neist ligikaudu pooled rasvunud. “Siin pole midagi imestada, kui iga 2. täiskasvanu ise on ülekaaluline või rasvunud,” sõnas Orgu. “Need täiskasvanud teevad laste toidulaua üle otsuseid kodus, lasteaias, koolis ja restoranis,” näitlikustas ta. “Ülemäärane kehakaal toob endaga aga suure tõenäosusega kaasa 2. tüüpi diabeedi, mida põeb 65 000 inimest ja väidetavalt on sama palju haigeid veel ilma diagnoosita ringi liikumas,” lisas Orgu.

Tallinna Lastehaigla pediaater-kardioloog Lagle Suurorgi (PhD) hinnangul ei ole traditsiooniline meditsiin ja populatsioonile suunatud teavituskampaaniad suutnud peatada laste ülekaalulisuse ja rasvumise tõusu Eestis - viimase 20 aastaga on selle sagedus ligi kolm korda tõusnud. “Seetõttu viime 2015. aastast läbi pere kaasavaid ja regulaarseid tegevusi, sealhulgas nõustamisi ja liikumistunde koolivälisel ajal, et aidata ülekaalulisi ja rasvunud lapsi ning nende vanemaid,” põhjendas Suurorg.

„Käimasoleva projekti raames saavad lastehaiglast abi kümned ülekaalulised ja rasvunud lapsed ning nende vanemad, kuid abivajajate hulk on tegelikult kordades suurem,“ rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Kehakaalu tõus on probleem, mis ei teki üleöö, vaid hiilib ligi märkamatult. Tänu Erik Orgu algatatud kampaaniale ja selles osalejatele saame jätkata ülekaaluliste laste tugigrupi tegevust ning mis sama oluline – me saame ülekaalulisust kui süvenevat probleemi ühiskonnas laiemalt teadvustada. Usun, et kampaania aitab inimesi mõtlema panna, et üha rohkem on tarvis tegeleda laste kaalutõusu ennetamisega, vältimaks ülekaaluliste ja rasvunud inimeste põlvkonna üleskasvamist,” lisas ta. 

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi projektist kasu saanud 15-aastase Oskari ema kiidab programmi mõju. “Kui me programmiga liitusime, kaalus Oskar üle 83 kg, kuid nüüdseks on ta kahe kuuga kaotanud ligikaudu 5 kg ja tema vastupidavus on oluliselt paranenud,” kirjeldas Oskari ema Kaili Vohnje. “On oluline, et vanemad tunnistaksid probleemi olemasolu ja tegeleksid sellega. See vajab küll ka lapsevanema enda pühendumist ja kaasatust, aga laps, kes saab iseseisvalt hakkama, on positiivse ellusuhtumisega ja väärtustab ennast, on seda väärt,” rõhutas ta.

Kõik Erik Orgu toitumiskavaga liitujad saavad teha annetuse Tallinna Lastehaigla Toetusfondile. Rohkem infot www.erikorgu.ee/teehead