Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

individuaalne lähenemine ülekaalulisuse käsitluses

Ülekaalulisus suurendab paljude haiguste, sh südamehaiguste, diabeedi, uneapnoe, ortopeediliste haiguste riski. Lisaks toob see kaasa mitmeid psühholoogilisi probleeme: erinevad uuringud on näidanud, et ülekaalulisuse mõju vaimsele tervisele võib avalduda ligikaudu pooltel lastest, mis väljendub depressioonis, madalas enesehinnangus, koolikiusamises, viletsas kehakujutluses ja sotsiaalses isolatsioonis. Stressiseisund stimuleerib veelgi energiarikaste ja maitsvate toitude söömist, mis suurendab lapsel energia saamist ja kaalu tõusu.

Tallinna Lastehaigla Toetusfond on 6 aastat organiseerinud suvelaagreid ülekaalulistele lastele, kus 10 päeva jooksul tegeletakse palju spordi ja liikumisega ning toitutakse spetsiaalse menüü alusel, mille on koostanud lastehaigla dieediõde. Tulemused on olnud väga head – 2016. aasta suvelaagris Remnikul kaotasid 20 last 10 päevaga kokku 88 kg oma kehakaalust.

Lisaks terviselaagrile on Tallinna Lastehaigla Toetusfond nüüdseks 3 aasta vältel võimaldanud ülekaalulistele lastele fondi toel kehalist tegevust (jõusaal, võimlemine, ujumine, kepikõnd värskes õhus) füsioterapeudi juhendamisel, mis sisaldab ka esmast ülevaatust/testimist, toitumisnõustamist, kaalumist ja mõõtmist, kodust liikumist ja netipäeviku pidamist. Positiivne tulemus kas kaalu säilimise või alanemisega saadi 70%-l projektis osalenud kooliealistest lastest.

Maailma kogemused näitavad, et head lahendust pakub tänapäeva IT-maailm. Eriti lastele, kelle jaoks nutiseadmed ja –lahendused on atraktiivsed ning saanud igapäevaelu osaks. Ka meie projektis võimaldavad IKT vahendid efektiivselt korraldada nõustajate ja laste/lapsevanemate vahelist kommunikatsiooni ning jälgida aktiivsust väljaspool treeningsaali.

Tasuta trennid toimuvad Tallinna Lastehaiglas 1 kord nädalas a’2 tundi (kas teisipäeviti või neljapäeviti). Esmane ülesanne on kaalutõusu peatamine. Meie projekti puhul on eriti oluline, et ülekaalulised lapsed saavad liikuda omataoliste seas. Kaalu normaliseerumise järgselt liigutakse juba edasi spordiringidesse.

Eluviisi ja harjumuste muutmine ei ole kerge ülesanne, vaatamata ilmsest vajadusest oma lapse tervise nimel midagi ette võtta. Meeskonnas töötavad spetsialistid saavad kasutada meetodit, kus ettekirjutuste asemel püütakse esile tuua isiklikke põhjusi, soove, vajadusi ja vastuolusid muutusteks. Võetakse arvesse vanemate arvamusi ja antakse nõuandeid koduseks tegutsemiseks.

Lõppeesmärgiks oli lastele seatud kaalulangetamine vähemalt 1 kg kuus pikema aja vältel st. 1 aasta. Saavutatuks võib lugeda juba seda, et kõik projektis osalenud lapsed toituvad edaspidi tervislikumalt ja tegelevad mõõdukalt spordiga.

Alustuseks rahastas 1.augustil 2014 alanud pilootprojekti KÜSK-i Šveisti Vabaühenduste Fond. Hiljem on liitunud mitmed toetajad- Tallinna LV, AS Semetron, AB Medical Eesti, Christinas Clinic, annetajad läbi annetuskeskonna www.armastanaidata.ee

Ootame väga toetust, et aidata ülekaalulistel lastel saavutada positiivseid muutusi!

P.S. Lisainfo soovi korral võta ühendust Toetusfondiga: toetusfond@lastehaigla.ee või 6977131

 

Alljärgnevalt toome teieni tagasiside lapsevanemalt:

„Tere,

Alfred ei jätka projektis. Oleme suutnud viimase aasta kaalu ilusti hoida ja tagasilangust ei ole meil plaanis. Kindlasti on lapsi kes vajavad projektis osalemist rohkem.

Aga tahan teid kõiki tänada. Teie naiskond on Alfredit ja mind väga palju aidanud. Olin tõsiselt nõutu, abitu -  mida ja kuidas teha. Oma nõu ja jõuga astusite meiega koos võitlusse ülekaalu vastu ja tulemus on fantastiline. Teie kõigi toetus, nõuanne, julgustus, kiitus - see kõik on aidanud Alfredil 100,6 kg algkaalust 77-80 kg jõuda. Jätkame õiget toitumist ja liikumist.
Oleme koos Alfrediga ülimalt tänulikud!

Lugupidamisega,
Alfred, Pille-Riin ja Bob – sammulugeja“