Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Ülekaaluliste laste terviselaagris osales 20 last

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi 10-päevane terviselaager ülekaalulistele lastele toimus tänavu 10. korda. Lahemaal Kuivoja Puhkekeskuses osales laagris 20 last, kes olid vanuses 9-15 aastat.

Ülekaaluliste laste hulk kasvab Eestis kahjuks iga aastaga. Laagri eesmärk on tutvustada probleemse kehakaaluga lastele tervislikke eluviise ning tekitada neis huvi erinevate kehaliste liikumisviiside vastu. Sisukate laagripäevade jooksul käidi jalgratta- ja jalgsimatkadel, ujumas, orienteerumas, tehti kepikõndi ja ringtreeningut ning mängiti erinevaid pallimänge. Igal õhtul registreeriti päeva jooksul tehtud sammude arv, keskmiselt tegi iga laps 24 000 sammu päevas. Lisaks sportlikele tegevustele mängiti lauamänge, toimusid vestlusringid tervislikust eluviisist ja toitumisest. Laste mitmekesist, tervislikku ja regulaarset toitumist jälgiti laagris hoolsalt – menüü koostas Tallinna Lastehaigla dieediõde. Laagris ei olnud poodi ega kohvikut ning tänu sellele ei tekkinud lastel ahvatlust osta liigse magusa- ja rasvasisaldusega ebatervislikke näkse või jooke.

10 päeva jooksul langes märgatavalt kõigi laagris olnud laste kehakaal ning kasvas füüsiline võimekus. Keskmine kaalulangus lapse kohta oli 3,8 kg. Kõigi laste peale kokku langetati laagri jooksul kehakaalu 76 kg. Paranesid kehaliste testide tulemused ning lapsed tulid pakutud füüsiliste tegevustega järjest paremini kaasa. Lisaks füüsilistele näitajatele oli märgatav laagri positiivne mõju laste psühhosotsiaalsele tervisele. Lapsed muutusid laagris sotsiaalsemaks ja enesekindlamaks nii üheskoos tegutsemisel kui individuaalsete tegevuste sooritamisel. Tõusis motivatsioon muuta püsivalt oma toitumis- ja liikumisharjumusi. Lahkumisel kurvastati, et laagriaeg ei olnud pikem ning sooviti juba järgmiseks aastaks end laagrisse kirja panna.

Laagris juhendasid lapsi Tallinna Lastehaigla füsioterapeudid Juta Lusti ja Margit Juudas; laagriprogrammi läbiviimsel olid abiks matkajuhid Sven Luks, Martin Piispea, koolitaja Ene Velström, treener Rene Meiemer, toitumisnõustaja Piret Lauk, linetantsu õpetajad Kolgaküla Laineritest ning vabatahtlikud Eesti Pangast. Suur tänu eduka laagri läbiviimise eest ning kohtumiseni järgmisel aastal!

Fotod: Juta Lusti