Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Tallinna Lastehaigla Toetusfond kogub annetusi uue kõnniroboti soetamiseks

Tallinna Lastehaigla neuroloogia-taastusraviosakond vajab uut kaasaegset kõnnirobotit, mille maksumus on ca 700 000 eurot. Tallinna Lastehaigla Toetusfond algatas kõnniroboti soetamiseks heategevuskampaania ning palub heade inimeste toetust liikumisraskustega lastele ülivajaliku seadme ostmiseks.

„Kõnnirobot on Tallinna Lastehaiglas olnud erinevate haiguste põhjustatud liikumispuuete raviks pidevalt kasutusel juba 11 aastat, kuid paraku on olemasolev seade nii moraalselt kui ka tehniliselt vananenud ning sellele mudelile ei toodeta enam uusi varuosi,“ lausus Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Kõnniroboti töö katkemine lastehaiglas tähendaks füsioteraapiat vajavatele puuetega lastele suurt kaotust ning mitut sammu tagasi.“

„Kui lastehaigla sai 2011. aasta alguses annetajate toel esimese kõnniroboti, oli Eestis ainult üks sarnane seade ning seegi oli mõeldud patsientidele alates 12. eluaastast. Lastehaiglasse toona soetatud äärmiselt uuenduslik kõnnirobot, mis sobis kasutamiseks lastele alates 4. eluaastast, leidis koheselt väga laia rakendust ning praeguseks on see muutunud asendamatuks taastusravi osaks,“ selgitas Inna Kramer.

Krameri sõnul loetakse kaasaegsete meditsiiniseadmete amortisatsiooniajaks keskmiselt 5-6 aastat – selle aja on lastehaigla kõnnirobot juba ammu ületanud. „Tehnilised probleemid aparaadiga häirivad füsioteraapia läbiviimist. Seetõttu vajab Tallinna Lastehaigla uut kõnnirobotit, et teraapia järjepidevus ei katkeks,“ lausus Kramer.

Kõnnirobot on kõrgtehnoloogiline seade, mida saab kasutada erinevatest haigustest tingitud liikumispuuete raviks. Lapsed, kes kõnniroboti abil kõndimist õpivad, on peamiselt sünnikahjustusega või saanud ajukahjustuse traumade tagajärjel.

Kõnniroboti töö on programmeeritav iga patsiendi individuaalsete vajaduste järgi. Ühe lapse jaoks kestab kõnniroboti sessioon 20-45 minutit, ravikuuri kestus on keskmiselt 4 kuni 12 nädalat ning ravil käib laps tavaliselt 2-5 korda nädalas. Kõnnirobotiga tehakse Tallinna Lastehaiglas aastas ca 850 protseduuri.

  • - Uue kõnniroboti maksumus on ca 700 000 eurot.
  • - Kõnniroboti teenuse kasutamine on lisatud haigekassa nimekirja, seega patsient ei pea teenuse eest ise tasuma.

 

Rohkem infot projekti kohta: https://www.toetusfond.ee/konnirobot

 

Tallinna Lastehaigla Toetusfond kutsub häid inimesi üles tegema kõnniroboti ostmise toetuseks ühekordse- või püsiannetuse: https://www.toetusfond.ee/anneta