Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Tallinna Lastehaigla Toetusfond tähistab 25. tegutsemisaastat

Tallinna Lastehaigla Toetusfond tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. 17. jaanuaril toimus juubeli puhul pidulik vastuvõtt Eesti Filmimuuseumis, mille raames näidati fondi ajalugu ja tänapäeva tutvustavat dokumentaalfilmi „Helduse tund“.

 „Veerandsaja aastaga sirgub üks põlvkond inimesi. Heategevusfondi jaoks on 25 aastat juba väga pikk tegutsemisaeg. Soovisime seda Tallinna Lastehaigla Toetusfondi jaoks olulist verstaposti märkida ja teha filmi näol vahekokkuvõtte seni tehtust, et ka laiem avalikkus näeks, kui palju positiivset ja head on tänu fondi toetajatele sündinud,“ rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nõukogu esimees Janek Mäggi. „Eesti inimeste hulk, kes on toetusfondi kaudu andnud kasvõi oma väikese panuse haigete laste abistamiseks, on muljetavaldavalt suur. Püüdsime tunniajase filmi sisse mahutada läbilõike Lastehaigla Toetusfondiga seotud inimeste meenutustest ning olulisematest sündmustest ja projektidest fondi tegutsemisaja jooksul.“

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi asutamiskoosolek toimus 20. jaanuaril 1993. Asutajaliikmeteks olid Helje Heitur-Dungay, Merike Martinson, Helle Raidla, Tiit Kõuhkna, Rain Lõhmus, Mati Krivel, Andres Root, Osmo Haaki, Riivo Sinijärv ja Adik Levin.

“Toetusfondi asutamine 25 aastat tagasi, äsja taasiseseisvunud Eestis, sai teoks tänu laiapõhjalisele välismaisele heategevuse võrgustikule,“ rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi asutajaliige ja praegune nõukogu liige Merike Martinson. „Esimeste tegevusaastate jooksul jäi välisabi fondi peamiseks tuluallikaks, mille toel saime majanduslikes raskustes ravida haigeid ja renoveerida amortiseerunud haiglahoonet. Mul on hea meel, et lastehaigla toetusfond, mis oli esimene omataoline heategevusfond Eestis, on jäänud meie ühiskonnas olulisele kohale teiste heategevusorganisatsioonide kõrval. Haige laps ja tema abistamine on meie inimestele südamelähedane ja olen selle eest siiralt tänulik.” 

Praegu kuuluvad toetusfondi nõukogusse Jaagup Kreem, Tiit Kõuhkna, Raivo Laus, Adik Levin, Merike Martinson, Silva Tomingas, Pille Lukin ja Erki Peegel. Alates 2005. aastast on fondi nõukogu esimees Janek Mäggi. Aastatel 1996-2007 oli patrooniks Mikk Mikiver. Alates 2007. aastast on Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon pr. Evelin Ilves.

„On kaks valdkonda, mida ühegi riigi solidaarne ravikindlustus kinni maksta ei suuda – need on kodusarnane keskkond haiglas ning kõige innovaatilisem ravi,“ rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves. „Laste ravis ei saa mitte keegi ega miski asendada ema, isa ning perekonda. Haiglate juurde loodud toetusfondid aitavad need kolm paranemise ülitähtsat osakest lapse juurde.“

Lastehaigla Toetusfondi esimene juhataja oli Liis Klaar, alates 1999. aastast juhib fondi tegevust Inna Kramer.

„Kõige tähtsam ei ole see, kui palju heategevus raha sisse toob, vaid et oleme 25 aasta jooksul sillutanud ühiskonnas teed mõtteviisi levimisele, mis paneb meid märkama abivajajaid enda ümber,“ ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer.  „Kui fondi algusaastatel kogunes enamus annetusi välismaalt, siis viimased aastad on selgelt näidanud Eesti inimeste kasvavat soovi teisi aidata. Ka Eesti ettevõtjad hakkavad üha enam aru saama, et heategevus kuulub iga enesest lugupidava firma tegevuse juurde, et see on auasi ja ka maine kujundamise vahend. Soovin Tallinna Lastehaigla Toetusfondi nimel tänada kõiki abistajaid – eraisikuid, ettevõtteid, organisatsioone, kes on aidanud meil oma toetusega parandada nii olme- kui ravitingimusi Tallinna Lastehaiglas.“

2017. aastal kogus toetusfond annetusi üle 600 000 euro.

Viimane suurem fondi toel ellu viidud projekt oli kahe uue isolatsioonipalati avamine Tallinna lastehaigla peahoone V korrusel käesoleva aasta alguses. Palatite avamine lõpetas Tallinna Lastehaigla Toetusfondi kampaania „Ka õhk võib tappa“, mis kestis 2016. aasta jõuludest 2017. aasta jõuludeni. Isolatsioonipalatid on hädavajalikud nõrgestatud immuunsusega onkohematoloogiaosakonna patsientide turvaliseks taastumiseks kurnava keemiaravi järel.

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond (www.toetusfond.ee) on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa igati lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse ning muuta ühiskonna suhtumist lastesse ja laste, eriti haigete laste probleemidesse. 

Sihtasutus Tallinna Lastehaigla on suurim lastehaigla Eestis. Haiglas on 173 voodikohta ja 29 päevastatsionaari kohta. Aastas ravitakse 12 000 last, neist ligi 400 on ravil intensiivraviosakonnas. Ambulatoorseid vastuvõtte on aastas 165 000 ning igal aastal opereeritakse rohkem kui 6000 last.

Dokumentaalfilmi „Helduse tund“ tootis filmistuudio Estfilm. Filmi produtsent on Karmo Kaasik ning režissöör Raigo Saariste. Film tutvustab Tallinna Lastehaigla Toetusfondi 25 aasta pikkust ajalugu, tänapäeva ning tulevikuplaane. Filmis võtavad sõna paljud Lastehaigla Toetusfondiga seotud inimesed –töötajad, nõukogu liikmed, toetajad, väikesed patsiendid ning nende vanemad.