Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Aita võita - toetame tsüstilist fibroosi põdevate laste ravi

Tallinna Lastehaigla Toetusfond kogub annetusi haruldast geenihaigust tsüstilist fibroosi põdevate laste toetuseks.

Eestis kokku on tsüstilise fibroosi diagnoosiga ca 60 inimest, ligi pooled neist on Tallinna Lastehaigla patsiendid. Tsüstiline fibroos on hingamiselundeid ja seedesüsteemi hõlmav harvaesinev pärilik ainevahetushaigus. Tegemist on eluaegse haigusega, millest ei ole võimalik inimest terveks ravida.

Tsüstilise fibroosi ravis on välja töötatud täiesti uus suund, mis on andnud selle haiguse ravis väga häid tulemusi. Ravimite sobivus sõltub lapse vanusest ja iga konkreetse patsiendi geenikombinatsioonist.  Ravimi Kaftrio maksumus ühes kuus ühele lapsele oli siiani ca 17 500 eurot ning alates märtsist 2024 ca 15 800 eurot. Tervisekassa ravimi maksumust ei kompenseeri.

Tallinna Lastehaigla Toetusfond aitab annetajate toel osta tsüstilist fibroosi põdevatele lastele kalleid  ravimeid. Alates 2021. aasta oktoobrist oleme toetanud Nikitat, alates 2022. aasta märtsist Romenit ning tänavu kevadel lisandub ka kolmas laps, kelle ravimite eest hakkame annetajate abil tasuma.

Ravi saanud poiste arstid kinnitavad, et patsientide tervislik seisund on tänu ravimile märkimisväärselt paranenud. Mõlemad poisid, kes varasemalt pidevalt köhisid ning on pidanud viibima hingamisteede- ja seedetraktiprobleemide tõttu nädalate kaupa haiglas, saavad nüüd tänu ravimile elada normaalset elu, nagu tavalised terved noored.

Et saaksime laste ravi jätkuvalt toetada, palume heade inimeste abi. Palun tee ühekordne- või püsiannetus Toetusfondi kodulehel ja lisa annetuse eesmärgiks märksõna "geenihaigus".

Aitame neil võita!