Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Ehhokardiograafia aparaat

Ehhokardiograafia on südame uurimise meetod, mille puhul rakendatakse kõrgsageduslikku ultraheli. Ehhokardiograafia on peamine uuring kaasasündinud südamerikete diagnoosimisel ja jälgimisel enne ja peale operatsiooni.

Ehhokardiograafia suurim eelis on mitteinvasiivsus, seetõttu saab teha riskivabalt uuringut kõigile, ka väga väikestele enneaegsetele beebidele.

Tänapäevane ehhokardiograafia aparatuur võimaldab saada südamest ja tema osadest 3D kujutist ja hinnata südamelihase funktsiooni koedoppleriga. Saame andmeid südameõõnte suuruse, klappide ja südameseinte seisundi, südamelihase töövõime kohta, mõõdame südame minutimahtu ja verevoolu kiirusi klappidel ja veresoontes. Uuringu tulemused ei jää täpsuselt maha kompuuter- või magnetresonantsuuringul saadud andmetest ja vastavad enamasti täpselt sellele, mis selgub operatsioonil. Uuringud salvestatakse ja kordusuuringul on võimalik võrrelda saadud leidu eelnevatega.

Ehhokardiograafiale pandi alus 1955. aastal, kui rootsi teadlane Inge Edler kasutas esmakordselt ultraheli südamehaige uuringul. Tänaseks on ehhokardiograafia läbi teinud tormilise arengu ja kujunenud unikaalseks oma käepärasuse, ohutuse ja suure informatiivsuse poolest.  

Ehhokardiograafia uuringut lastele teevad lastekardioloogid.

Uue kõrgetasemelise aparaadi maksumus koos vajalike lisadega on ca 250 000 EUR.