Tee annetus

Halva une nägu

Unehäired võivad rikkuda lapse elu.
Kingi head und ja toeta Eesti esimese
laste unekeskuse loomist.

Tee püsiannetus

Sensoriga insuliinipumbad

Terved lapsed ja täiskasvanud elavad tavapärast elu: hommikuti ärgatakse siis, kui selleks on soov või vajadus; süüakse siis, kui on vajadus ja seda, mida parasjagu tahetakse; tegeletakse just nende hobide ja harrastustega, mida armastatakse. Terved lapsed käivad just selles lasteaias või koolis, kus nemad ja nende vanemad paremaks peavad. Terved täiskasvanud töötavad aladel ja töökohtades, mida nemad eelistavad. Seda nimetatakse normaalseks eluks. Mis ideaalis ei peaks põhjustama stressi ega elukestvaid tüsistusi.

Diabeetikust lapsed ja nende vanemad elavad iga päev suure riskiga elu: väikeste elu juhivad seni, kuni laps saab iseseisvaks, lapsevanemad ja seda 24 tundi ööpäevas.

Õnneks on kaasaegne tehnika arenenud ja olemas on nii kaasaegsed ja töökindlad insuliinipumbad kui ka pumbaga ühendatav veresuhkru mõõtja, mida diabeetik vajab normaalseks eluks täpselt sama palju, nagu südamehaige südamestimulaatorit või liikumisvõime kaotanud inimene ratastooli.

Maailmas on juba aastaid laialt kasutusel olev veresuhkrut pidevalt mõõtev sensoriga insuliinipump. Seda vajavad eriti väikesed diabeetikud. Lisaks koolieelikutele, on riskirühmas ka koolilapsed diabeetikud, kes ei tunneta ei madalaid ega kõrgeid suhkruid – mis just seabki diabeetiku elu kõige suuremasse ohtu.  Väikese inimese organism on lihtsalt sedavõrd keeruline ja ettearvamatu, et iga väiksemgi kõrvalekalle tavaelust, milleks võib olla nii halb ilm, katkine mänguasi, paha tuju, sunniviisiline mõõtmine, haiget tegev süst või muud seesugust... mõjutavad väikese lapse veresuhkru näite. Mis kahjuks lõhuvad nii veresoonkonda kui ka sellega seotud organeid – kui sellistele näidukõikumistele kiiresti jaole ei saa.

Sensor saadab iga natukese aja tagant (3min) hetke veresuhkru näidu pumba monitorile. Näit annab võimaluse reaalajas jälgida, mis seisus on veresuhkur. Sensoriga koos toimib alarmide funktsioon. Alarmid omakorda annavad pumbakandjale teada, mida edasi teha. See on just see, mida diabeetik vajab terveks ja täisväärtuslikuks eluks – lisaks insuliinile õigel ajal õigeid teateid.

Paradigm 722 insuliinipump on tänane päev. See maksab ca 2000 eurot, millest Haigekassa tasub 50%. Ja teise poole peab tasuma lapsevanem, kuid sellist summat pole kahjuks paljudel võimalik maksta. Tallinna Lastehaigla Toetusfond koos heade annetajatega on viie aasta vältel aidanud 70 lapsel muretseda hädavajaliku insuliinipumba. Tänavu on juba 5 laps saanud oma isikliku insuliinipumba, 2 last on ootamas. Kuid abivajajaid lisandub veelgi.

Ootame väga teie abi!

Igal väikesel diabeetikul PEAB selline pump olema, mis ka veresuhkrut mõõdab, , sest see on ju ELUKS VAJALIK.