Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Sensoriga insuliinipumbad

Terved lapsed ja täiskasvanud elavad tavapärast elu: nad ärkavad hommikuti siis, kui selleks on soov või vajadus; söövad siis, kui kõht on tühi ja seda, mis parasjagu meeldib; tegelevad nende hobide ja harrastustega, mida armastavad. Terved lapsed käivad selles lasteaias või koolis, kus nemad ja nende vanemad paremaks peavad. Seda nimetatakse normaalseks eluks, mis ideaalis ei peaks põhjustama stressi ega elukestvaid tüsistusi.

Diabeetikust lapsed ja nende vanemad elavad iga päev suure riskiga: lapsevanemad peavad oma diabeedihaige lapse tervist jälgima 24 tundi ööpäevas.

Õnneks on kaasaegne tehnika arenenud ning olemas on nii töökindlad insuliinipumbad kui ka pumbaga ühendatav veresuhkru mõõtja, mida diabeetik vajab normaalseks eluks täpselt sama palju, nagu südamehaige südamestimulaatorit või liikumisvõime kaotanud inimene ratastooli.

Maailmas on juba aastaid laialt kasutusel sensoriga insuliinipumbad. Seda vajavad diabeeti põdevad lapsed, kes ei tunneta madalaid ega kõrgeid suhkruid – mis just seabki diabeetiku elu kõige suuremasse ohtu. Lapse organism on sedavõrd keeruline ja ettearvamatu, et iga pisemgi kõrvalekalle tavaelust, milleks võib olla nii halb ilm, katkine mänguasi, paha tuju, sunniviisiline mõõtmine, haiget tegev süst vms, mõjutavad tema veresuhkru näite. Kui näidukõikumistele kiiresti jaole ei saa, mõjutab see omakorda nii veresoonkonda kui ka sellega seotud organeid.

Insuliinipump töötab automaatrežiimil ehk kõrge veresuhkru korral teeb korrektsioone veresuhkru alandamiseks ja madalamate näitude korral vähendab insuliini andmist. Toidukordadel peab patsient ise pumbast insuliini juurde vajutama.

MiniMed 780G insuliinipump maksab ca 4000 eurot, millest omaosalusena tuleb tasuda 1000 eurot, See summa on paljude perede jaoks väga suur.

Tallinna Lastehaigla Toetusfond koos heade annetajatega on aastate vältel aidanud soetada hädavajaliku insuliinipumba enam kui 70 lapsele.