Tee annetus

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile või TEE ANNETUS KODULEHEL

900 7705
5 € 900 7710
10 €
900 7715
25 €

AITA SINAGI MEIL AIDATA

Helista annetustelefonile

900 7705
5 €

900 7710
10 €

900 7715
25 €

Sensoriga insuliinipumbad

Terved lapsed ja täiskasvanud elavad tavapärast elu: nad ärkavad hommikuti siis, kui selleks on soov või vajadus; söövad siis, kui kõht on tühi ja seda, mis parasjagu meeldib; tegelevad nende hobide ja harrastustega, mida armastavad. Terved lapsed käivad selles lasteaias või koolis, kus nemad ja nende vanemad paremaks peavad. Seda nimetatakse normaalseks eluks, mis ideaalis ei peaks põhjustama stressi ega elukestvaid tüsistusi.

Diabeetikust lapsed ja nende vanemad elavad iga päev suure riskiga: lapsevanemad peavad oma diabeedihaige lapse tervist jälgima 24 tundi ööpäevas.

Õnneks on kaasaegne tehnika arenenud ning olemas on nii töökindlad insuliinipumbad kui ka pumbaga ühendatav veresuhkru mõõtja, mida diabeetik vajab normaalseks eluks täpselt sama palju, nagu südamehaige südamestimulaatorit või liikumisvõime kaotanud inimene ratastooli.

Maailmas on juba aastaid laialt kasutusel sensoriga insuliinipumbad. Seda vajavad diabeeti põdevad lapsed, kes ei tunneta madalaid ega kõrgeid suhkruid – mis just seabki diabeetiku elu kõige suuremasse ohtu. Lapse organism on sedavõrd keeruline ja ettearvamatu, et iga pisemgi kõrvalekalle tavaelust, milleks võib olla nii halb ilm, katkine mänguasi, paha tuju, sunniviisiline mõõtmine, haiget tegev süst vms, mõjutavad tema veresuhkru näite. Kui näidukõikumistele kiiresti jaole ei saa, mõjutab see omakorda nii veresoonkonda kui ka sellega seotud organeid.

Sensor saadab iga natukese aja tagant nahaaluskoest glükoosi näidud pumba ekraanile. Näit annab võimaluse reaalajas jälgida, mis seisus on veresuhkur. Sensoriga koos toimib alarmide funktsioon. Alarmid omakorda annavad pumbakandjale teada, mida edasi teha. Diabeetik vajab lisaks insuliinile õigeid teateid õigel ajal, et elada võimalikult täisväärtuslikku elu.

MiniMed 640G insuliinipump maksab ca 2650eurot, lisaks sellele tuleb soetada 490 eurot maksev glükoosimonitor. Kogu komplekti maksumus on 3140 eurot, millest Haigekassa tasub 90%, seega omaosalusena tuleb tasuda 314 eurot, kuid ka see summa on paljude perede jaoks väga suur.

Tallinna Lastehaigla Toetusfond koos heade annetajatega on aastate vältel aidanud soetada hädavajaliku insuliinipumba enam kui 70 lapsele.